Педиатрия тесты

 
 

Педиатрия тесты

Заболевания мочеполовой системыПІЄЛОНЕФРИТИ
718.
Больная 10 лет, жалуется на постоянные ноющие боли над лобком, мочится через каждые 10-15 минут. В конце акта мочеиспускания сильные рези. Создается впечатление о наличии острого цистита, что подтверждается данными предварительного обследования: а) в ан. крови лейкоцитов 12,0х109/л, СОЭ-22 мм/час, б) в ан. мочи: лейкоциты на все поле зрения, эритроциты свежие до 20 в поле зрения. Вопрос: Какое дополнительное исследование необходимо провести для уточнения диагноза и выработки лечебной тактики?
A. Ультразвуковое исследование
B. Цистоскопия
C. Компьютерная томография органов мочеполового тракта.
D. Бактериологическое исследование мочи *
E. Инфузионная урография
719.
Больной А., 16 лет, поступил с жалобами на боли в левой поясничной области, подъем температуры тела до 38 C. При обследовании в анализах мочи - лейкоцитов все поле зрения, по данным обзорной рентгенографии мочевого тракта в проекции левой почки выявлен коралловидный конкремент размерами 4х4 см. Вопрос: Какой из методов обследования позволит уточнить функциональное состояние почек и мочевыводящих путей?
A. Магнитно-резонансная томография
B. УЗИ (ультразвуковое исследование)
C. Инфузионная урография *
D. Ретроградная уретеропиелография
E. Компьютерная томография почек и мочевыводящих путей
720.
Больной В., 14 лет. Жалуется на интенсивные боли в правой поясничной области, ознобы, сопровождающиеся повышением температуры тела до 390С. Живот мягкий, болезненный в правом фланке. Пальпация области почек болезненная справа. В анализах крови: лейкоциты 30,0х109/д, СОЭ - 50 мм/час. В ан. мочи: реакция кислая, лейкоциты на все поле зрения. По данным УЗИ - левая почка без особенностей, контуры правой почки увеличены. Вопрос: О каком заболевании можно думать в данном случае?
A. Правосторонний паранефрит
B. Острый правосторонний пиелонефрит *
C. Туберкулез правой почки
D. Опухоль правой почки
E. Поликистозная дегенерация почек
721.
Больной М., 15 лет, поступил в ургентном порядке с жалобами на боли приступообразного характера в правой поясничной области и в правом подреберье, вздутие живота. Беспрерывно меняет положение тела. Анализ крови и мочи без особенностей. По данным УЗИ внутренних органов выраженная пиелокаликоуретерэктазия справа. Вопрос: О каком наиболее вероятном заболевании может идти речь у данного пациента?
A. Острая кишечная непроходимость
B. Острый пиелонефрит
C. Острый панкреатит
D. Мочекаменная болезнь, камень правового мочеточника *
E. Острый холецистит
722.
В дитяче хірургічне відділення госпіталізовано хлопчика віком 1 місяць, якому пренатально встановлено діагноз лівосторонньої пієлоектазії. На основі аналізу даних інфузійно-краплинної урографії, цистографії, УЗД у дитини виявлено гідронефроз початкової стадії. Даних щодо вторинного пієлонефриту нема. Яка тактика ведення доцільна у цього хворого?
A. Спостереження впродовж 6 місяців.
B. Оперативне втручання. *
C. Спостереження впродовж року.
D. Антибактеріальна терапія.
E. Нема потреби у нагляді та лікуванні.
723.
В процесі обстеження урологічного хворого необхідно дослідити функціональну здатність обох нирок. Який метод променевої діагностики Ви будете застосовувати в даному випадку?
A. Ретроградна пієлографія
B. Ультразвукове обстеження
C. Ядерно-магнітний резонанс
D. Екскреторна урографія *
E. Комп’ютерна томографія
724.
Девочку 4-х лет, страдающую аллергическим дерматитом, эпизодически беспокоят боли в животе. Живот при пальпации мягкий, безболезненный. Печень на 2 см ниже края реберной дуги. Стул и мочеиспускание в норме. Общий анализ мочи – мутная, рН мочи 7,0, белок 0,05 г/л, эритроциты измененные и неизмененные – 30-40 в п/зр, лейкоциты – 6-8 в п/зр, соли – оксалаты увеличенное количество. Суточная протеинурия – 0,03 г. Установите предварительный диагноз.
A. Аллергическая нефропатия
B. Пиелонефрит
C. Дисметаболическая нефропатия *
D. Гломерулонефрит
E. Геморрагический цистит
725.
Дитина 10 років хворіє близько тижня. Захворіла гостро після переохолодження: з’явились болі в животі та в попереку, підвищилась температура тіла до 380С. В аналізі сечі: лейкоцитів до 25-30 в полі зору, білок - 0,33 г/л . Яке обстеження необхідно провести для призначення етіотропного лікування?
A. Бактеріологічний посів сечі. *
B. Внутрішньовенна урографія.
C. Проба по Зимницькому.
D. Проба по Нечипоренко.
E. Цистографію.
726.
Дитина 13-ти років скаржиться на біль у надлобковій ділянці, часте сечовипускання малими порціями сечі. Лихоманка 37,70С. В аналізі сечи-протеінурія-0,033 г/л, еритроцити свіжі, суцільно в препараті, солі-оксалати незначна кількість. Який діагноз найбільш імовірний?
A. Дизметаболічна нефропатія
B. гострий цистит *
C. гострий гломерулонефрит
D. гострий пієлонефрит
E. сечокам’яна хвороба
727.
Дитина 4,5 років, поступила у лікарню зі скаргами на поганий апетит, слабкість, блювання і біль в животі, не пов'язаний з прийняттям їжі, температуру 37,50С. За 2 тижні до цього перенесла ГРВI, під час якої в сечі відмічалися сліди білка, лейкоцитурія (до 40 в п/з), мiкрогематурiя. Об'єктивно: шкіра i слизові оболонки чисті. Живіт м'який, помірно болючий. Печінка та селезінка не збільшені. Симптом Пастернацького - позитивний. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Глистяна інвазія
B. Гострий апендицит
C. Ацетонемічний синдром
D. Дискинезія жовчовивідних шляхів
E. Гострий первинний пієлонефрит *
728.
Дитина 8 років захворіла гостро: температура тіла 390С, болі в поперековій ділянці, болючість при сечовипусканні. При огляді: ознаки інтоксикації, позитивний симптом Пастернацького з обох боків, більше зліва. Яке захворювання є найбільш ймовірним?
A. Ниркова колька.
B. Грип.
C. Гострий цистит.
D. Гострий гломерулонефрит.
E. Гострий пієлонефрит. *
729.
Дитині 8 місяців. Тиждень тому перенесла ГРВІ. Фізичний та нервово-психічний розвиток відповідають вікові. Скарги на в’ялість, зниження апетиту, немотивоване повторне блювання, підвищення температури протягом останньої доби до 38°С, блідість, часте сечовипускання малими порціями. Тахікардія. В аналізі сечі виявлено: білок - 0,099%, лейкоцити - 15-20 в полі зору, бактеріурія - +++, слиз - +++. Про яке захворювання можна думати?
A. Гострий гломерулонефрит
B. Дизметаболічна нефропатія
C. Гострий пієлонефрит *
D. Фосфат - діабет
E. Дефекти догляду
730.
Дівчинка 11 років захворіла гостро: з’явились біль в поперековій ділянці, нудота, блювання, часте сечовипускання, температура 38. Об’єктивно: живіт м’який, болючий при пальпації в ділянці попереку. В загальному аналізі сечі значна лейкоцитурія, бактеріурія. Із сечі висіяна кишкова паличка. Ваш діагноз?
A. Гострий апендицит
B. Гострий пієлонефрит *
C. Хронічний гломерулонефрит
D. Гострий вульвовагініт
E. Гострий гломерулонефрит
731.
Дівчинка 12-ти років, захворіла 2 тижні тому. З’явились скарги на біль у поперековій ділянці, підвищення температури тіла до 37,5-37,80С, загальну слабкість, зниження апетиту. При огляді спостерігається блідість шкіри, ЧСС 98 /хв. Аналіз сечі: питома вага 1017, білок 0.066 г/л, еритроцити 6-8 в п/зору, лейкоцити 40-60 в п/зору. Виберіть найбільш імовірний діагноз.
A. інтерстиціальний нефрит
B. гострий гломерулонефрит
C. гострий цистит
D. гострий вульвіт
E. гострий пієлонефрит *
732.
Дівчинка 3 роки 2 міс. Третій раз за останній рік звертається до лікаря зі скаргами на підвищення температури та болі у животі. При огляді бліда, зниженого харчування. З боку серця та легенів патології не виявлено, живіт м’який. Печінка +1,5 см. В загальному аналізі сечі: 70 – 80 лейкоцитів у полі зору, еритроцити 1-2. УЗД нирок аномалій не виявило. Питання: Яке з обстежень буде найбільш інформативним для вирішення питання причини частих запалень в сечостатевій системі?
A. Мікційна цистографія *
B. Екскреторна урографія
C. Динамічна реносцинтіграфія
D. Обстеження крові на сечовину та креатинін
E. Аналіз сечі за Зимницьким
733.
Дівчинка 9 років скаржиться на підвищення температури тіла до 37,50С, головний біль, млявість, слабкість, зниження апетиту, біль у животі, часті і болісні сечовиділення. Був запідозрений гострий пієлонефрит. У клінічному аналізі сечі - питома вага 1018, білку немає, лейкоцити 10-15 у полі зору. Який з методів дослідження вірогідно допоможе підтвердити діагноз інфекції сечової системи?
A. Загальноклінічний аналіз крові
B. Проба Реберга
C. Проба Зимницького
D. Бактеріологічний посів сечі *
E. Проведення клінічних аналізів сечі в динаміці
734.
Дівчинку 8 років турбують ниючі болі в попереку протягом 4-х днів. Спостерігається підвищення температури тіла до 380С, зниження апетиту, часті, болючі сечовипускання.. Тиждень тому перехворіла на ГРВІ. Яке обстеження перш за все необхідно провести дитині?
A. Загальний аналіз сечі *
B. Загальний аналіз крові
C. УЗД
D. Оглядову урографію
E. Пробу по Зимницькому
735.
До дільничного педіатра звернулась дівчинка 8 років з приводу ріжучого болю і печіння при сечовипусканні, ниючих болів над лобком, частіші потяги до сечовипускання. Місяць тому лікувалась з приводу ентеробіозу. Об’єктивно: стан не порушений, шкіра чиста, набряків немає, під час глибокої пальпації помірна болючість над лобком. При постукуванні в проекції нирок болючості не відмічено. Сечовипускання часте, сеча мутна. Який з діагнозів найбільш вірогідний?
A. Гострий вульвовагініт.
B. Туберкульоз нирок.
C. Гострий гломерулонефрит.
D. Гострий пієлонефрит.
E. Гострий цистит. *
736.
К, 16 р., страждає хронічним пієлонефритом. Появились набряки, збільшується маса тіла, стабілізувався АТ 160/110 мм рт.ст. Яка переважаюча фракція білку, очікується при електрофореграмі сечі?
A. Альфа-1 та альфа-2-глобулін
B. Бета-глобулін *
C. Гамма-глобулін
D. Альбумін
E. Фібриноген
737.
Катя М., 6 років, після перенесеної інфекції дихальних шляхів поступила до клініки на 2 день захворювання. Скаржилась на болі у попереку. Аналіз сечі: білок - 0,033 г/л, еритроцити - 3-4 в полі зору, лейкоцити 30-40 в полі зору. При бактеріологічному дослідженні сечі - виділена кишкова паличка. Про яку патологію можна думати?
A. Гострий гломерулонефрит.
B. Хронічний гломерулонефрит.
C. Туберкульоз нирок.
D. Гострий пієлонефрит.
E. Інфекція сечовивідних шляхів.*
738.
Мать девочки 7-ми лет предъявляет жалобы на рецидивирующие боли в животе и кожные высыпания, повышенную потливость, уменьшение количества мочи и насыщенный ее характер. Отмечается никтурия. АД 90/60 мм рт. ст. Общ. АН. мочи: относительная плотность мочи - 1028, белок - 0,04 г/л, лейкоциты -9-10 в п/зр, эритроциты - измененные 6-8 в п/зр., цилиндры - не обн., соли - оксалаты большое количество. Установите предварительный диагноз:
A. 0стрый гломерулонефрит с нефритическим синдромом
B. Острая почечная недостаточность
C. Дизметаболическая нефропатия *
D. Тубулопатия
E. Инфекция мочевых путей
739.
Оля 3., З лет, поступила в стационар с жалобами на изменения в анализах мочи (лейкоциты 10 -20 в поле зрения). У мамы девочки обнаружена уреоплазма. Лечение мама не получала. Ваша тактика обследования ребенка:
A. общий анализ мочи
B. моча по Зимницкому
C. анализ кала на я/г
D. трехстаканная проба
E. мазки на "малые инфекции" *
740.
Оля К., 7 лет, впервые поступила в стационар с жалобами на высокую температуру, изменения в анализах мочи ( лейкоциты покрывают поле зрения ) В суточной моче - щавелевая кислота - 860 ммоль/сутки. Ваш диагноз:
A. Вторичный острый пиелонефрит, на фоне дизметаболической нефропатии - гипероксалурии.*
B. Первичный острый пиелонефрит
C. Острый гломерулонефрит
D. Интерстициальный нефрит
E. Наследственный нефрит
741.
У хворого 13 років з нормальною масою тіла при клінічному обстеженні у сечі виявлено кальцієві солі фосфорної кислоти. До його раціону харчування входять житній та пшеничний хліб, макаронні вироби, вершкове масло, олія, відварене м'ясо, смажена риба, картопляне пюре, молоко, сир, кава, чай, відвар шипшини, кисіль зі смородини. Енергоцінність раціону відповідає енерговитратам. Що потрібно обмежити у раціоні?
A. Молоко і сир
B. Каву та чай *
C. Макаронні вироби і хліб
D. Відвар шипшини і кисіль
E. М'ясо і рибу
742.
У дівчинки 7 років, що двічі лікувалася антибактеріальними препаратами з приводу інфекції сечових шляхів, не має грубих вад нирок заданими УЗД, спостерігається рецидив лейкоцитурії, бактеріурії, підвищилась температура тіла д 38,50С, з'явився біль в поперековій ділянці зліва. Яке дослідження необхідно провести в першу чергу для уточнення причини рецидиву сечової інфекції?
A. Радіоізотопна ренографія
B. Екскреторна урографiя
C. Ретроградна пієлографія
D. Термографія
E. Мiкцiйна цистоуретрографiя *
743.
У дитини 10 років спостерігаються напади лихоманки до 38,50С, погіршення самопочуття та апетиту, з'явились периорбітальні тіні, помірно виражений біль у правій поперековій ділянці. У гемограмі : лейк. 14×109/л, паличкояд. 12 %, сегмент. 72%, ШЗЕ 35 мм/г. Аналіз сечі - колір жовтий, мутна, в залишку - пластівці фібрину, лейк. 50-70 в полі зору, виявлені активні лейкоцити, багато бактерій. Бактеріурія більш 10 в 5 мл сечі. УЗ-дослідження нирок – підвищення ехогенності чашково-мискової системи справа, набряк інтерстицію.
A. Гострий цистит
B. Дистопія правої нирки
C. Гострий пієлонефрит*
D. Дисметаболічна нефропатія
E. Дисплазія правої нирки
744.
У дитини 3 років з періодичним болем у животі та піурією при УЗД виявлена збільшена нирка та округлої форми порожнини, які сполучені з розширеною мискою. Права нирка не змінена. Який діагноз буде правильним?
A. Мультикістоз.
B. Гідронефроз.
C. Ехінокок.
D. Кораловидний камінь нирки.
E. Полікістоз.*
745.
У дитини 5 років, яка знаходилась у стаціонарі з приводу бронхіту і отиту, виявлений гострий первинний пієлонефрит. Який найбільш ймовірний шлях інфікування?
A. Гематогенний.*
B. Висхідний.
C. Бронхогенний.
D. Отогенний.
E. Лімфогенний.
746.
У дитини виявлено порушення функції клубочків. Яке лабораторне дослідження підтвердить це:
A. Загальний аналіз сечі.
B. Добова протеїнурія.
C. Кліренс ендогенного креатиніну.*
D. Добова глюкозурія
E. Аналіз сечі за Нечипоренко
747.
У ребенка 2 лет после ОРВИ сохраняется лихорадка, появились боли в животе и частое болезненное мочеиспускание. Год назад перенес пиелонефрит. Общий анализ мочи - мутная, белок - 0,9 г/л, лейкоциты - все поле зрения. Предположено обострение хронического пиелонефрита. Каков наиболее вероятный этиологический фактор?
A. Вирусы
B. Кишечная палочка *
C. Хламидии
D. Синегнойная палочка
E. Грибковая инфекция
748.
У ребенка 8 лет, жалующегося на периодические боли в животе, выявлена пиурия и микрогематурия. На экскреторной урографии – расширение и деформация чашечно-лоханочной системы справа. Наиболее вероятный диагноз?
A. Правосторонний гидронефроз. *
B. Опухоль правой почки.
C. Киста правой почки.
D. Острый гломерулонефрит.
E. Мочекаменная болезнь, конкремент правой почки.
749.
У ребенка 8-ми месяцев температура тела - 39,20С, вялость, бледность, отказ от приема пищи, однократная рвота, частые мочеиспускания. При физикальном обследовании патологии не выявлено. Моча мутная. Какое дополнительное исследование поможет установить диагноз?
A. Анализ крови на сахар
B. Общий анализ крови
C. Общий анализ мочи *
D. Анализ мочи на сахар из суточного количества
E. Копроцитограмма
750.
У хлопчика 14 років із загостренням вторинного обструктивного пієлонефриту із сечі виділена синьогнійна паличка в титрі 1000000 мікробних тіл на 1 мл. Який антибактеріальний препарат найбільш доцільно призначити в даному випадку?
A. Цефазолін
B. Ампіцилін
C. Ципрофлоксацин *
D. Азітроміцин
E. Левоміцетин
751.
Хвора 17 років страждає на хронічний пієлонефрит. За останній час схудла на 4 кг. Хворіє хронічним тонзилітом майже 10 років. Об'єктивно: шкіра бліда, Ps 80/хв., напружений, ритмічний. АТ- 130/80 мм рт. ст. Серцевий поштовх на верхівці посилений, на 2 см зміщений вліво. Перший тон на верхівці послаблений, другий тон посилений над аортою. В легенях змін немає. Симптом Пастернацького позитивний справа. Аналіз крові: еритр.- 3,4 Т/л, Hb - 96 г/л, лейк. - 8,4 Г/л, ШЗЕ 30 мм/год. Креатинін плазми крові 0,15 ммоль/л. Аналіз сечі: відносна щільність 1008, білок 1,65 г/л, лейк. - 80-100 в полі зору, еритр. вилужені - 8-10 в полі зору, циліндри гіалінові 5-6 в полі зору Які заходи вторинної профілактики?
A. Дієта з обмеженням жирної та жареної їжі
B. Дієта з обмеженням солі
C. Уникати переохолоджень *
D. Вживання великої кількості рідини
E. Тонзіектомія
752.
Хвора 15 років довго страждає на хронічний пієлонефрит, поступила в приймальне відділення в зв’язку з виразною слабкістю, сонливістю, зниженням діурезу до 100 мл/добу. АТ - 200/100 мм рт.ст. В аналізах: креатинін - 0,82 ммоль/л, гіпопротеїнемія, альбуміни - 32 г/л, калій 6,2 ммоль/л, нормохромна анемія, підвищена ШОЕ. Що є першочерговим в лікуванні хворого?
A. Вітамінотерапія.
B. Переливання крові.
C. Антибактеріальна терапія.
D. Спазмолітики.
E. Гемодіаліз.*
753.
Хвора 15 років, поступила в клініку із скаргами на загальну слабкість, підвищення температури до 39 С, озноб, тупий біль в поперековій ділянці зліва, головний біль. Рахує себе хворою протягом двох днів. Загальний стан середнього ступеня важкості. Пульс 112 уд./хв., ритмічний, задовільного наповнення. АТ 110/55 мм.рт.ст. В легенях везикулярне дихання, живіт м’який. Нирки не пальпуються. Пальпація ділянці лівої нирки різко болюча. Симптом Пастернацького зліва позитивний. Сечовипускання не порушено, хоча помітила, що з моменту початку захворювання кількість сечі зменшилась. Який діагноз?
A. Сечокам’яна хвороба
B. Паранефрит
C. Пієлонефрит *
D. Гострий лівобічний паранефрит
E. Піонефроз
754.
Хвора дитина 8 років скаржиться на біль у животі, головний біль, підвищення температури тіла, болісне сечовипускання. Об'єктивно: шкіра бліда, гаряча, t тіла 39С, синці під очима. В крові - лейкоцитоз 14 Т/л, ШОЕ-34мм/год. В сечі: білок-0,066 г/л, лейкоцити - густо покривають поле зору. Ер свіжі 5-10 у полі зору, бактерій - багато. Який імовірний діагноз хворого?
A. Цистит *
B. Гострий пієлонефрит
C. Гострий гломерулонефрит
D. Полікістоз нирок
E. Дисметаболічна нефропатія
755.
Хворий С. скарг не пред’являє. Більш року тому після перенесеною на ногах ангіни в сечі у нього був знайдений білок 0,46 г/л, вилужені еритроцити 6-8 у п/з, був обстежуваний по місту проживання, урологічної патології не знайдено. З тої пори в аналізі сечі реєструється білок (0,3-0,54 г/л, лейкоцити 5-7 у п/з, еритроцити 10-12 у п/з); АТ 120/78 мм рт.ст. У спробі по Зимницькому відносна щільність 1010-1024. Сечовина крові – 6,6 мМ/л. Оціните концентраційну здібність нирок у хворого :
A. Хворому треба провести пробу з сухоїжею
B. Концентраційна здібність трохи знижена
C. Хворому потрібно зробити пробу Реберга
D. Концентраційна здібність не порушена *
E. Треба зробити пробу з водним навантаженням
756.
Хворий 12 роки, протягом тривалого часу відмічає болі в поперековій ділянці справа, інколи почащене болюче сечовипускання , субфебрилітет. Живіт м’який, нирки не пальпуються, симптом Пастернацького від’ємний. Аналіз сечі: рН – 5,4; питома вага 1022, лейкоцити – 20-25, еритроцити – 5-7 в полі зору. При бактеріальному дослідженні сечі росту мікрофлори немає. На оглядовому знімку сечової системи в проекції верхнього полюсу правої нирки тінь неправильної форми, яка нагадує контурами деформовану верхню чашечку. На екскреторних урограмах вказана тінь відповідає верхній чашечці, співпадаючи з її тінню, заповненій контрастною речовиною. Який попередній діагноз?
A. Сечокам’яна хвороба
B. Піонефроз
C. Солітарна кіста нирки*
D. Пухлина нирки
E. Туберкульоз нирок
757.
Хворий 16 років. Скарги на приступоподібний біль у правому боці. Через годину болі припинилися і з цього часу хворий не мочиться. Нирки не пальпуються. При катетеризації сечового міхура сечі в ньому немає. Ваш попередній діагноз?
A. Гострий холецистит.
B. Туберкульоз нирки.
C. Гострий пієлонефрит.
D. Гострий апендицит.
E. Сечокам’яна хвороба.*
758.
Хвору 12 років протягом 5 місяців хвилюють болі в поперековій ділянці, субфебрилітет, часте сечовиділення. В аналізах сечі: помірна протеїнурія, лейкоцити на все поле зору, бактеріурія. В крові - лейкоцитоз, збільшення ШОЕ. Який з перелічених діагнозів найбільш ймовірний?
A. Амілоїдоз нирок.
В. Хронічний пієлонефрит.*
C. Гострий гломерулонефрит.
D. Гострий пієлонефрит.
E. Хронічний гломерулонефрит.
759.
Хлопчик 10 років поступив до стаціонару із скаргами на слабкість, зниження апетиту, головний біль, підвищення Т тіла до 380С, біль в ділянці проекції нирок. При дослідженні сечі виявлено лейкоцитурію нейтрофільного типу, бактеріурію. Встановлено діагноз гострого пієлонефриту. Яку дієту треба призначити дитині?
A. Дієта без обмеження солі і води.*
B. Дієта з обмеженням солі і води.
C. Дієта, збагачена білками.
D. Дієта з обмеженням білка.
E. Дієта з обмеженням води.
760.
Хлопчику 10 років. Звернувся до лікаря з скаргами на підвищення температури тіла до 38,70С, біль в поперековій ділянці, зниження апетиту, часті сечовиділення, головний біль, слабкість. Після клінічного та лабораторного обстеження виставлений діагноз гострого пієлонефриту. Які зміни в сечовому осаді характерні для пієлонефриту?
A. Мікрогематурія, гіалінові циліндри
B. Лейкоцитурія, бактеріурія.*
C. Гематурія, протеїнурія.
D. Протеїнурія, зернисті циліндри, нирковий епітелій.
E. Свіжі еритроцити, оксалатурія.
761.
Хлопчику 10 років після обстеження в нефрологічному відділенні встановлено діагноз: первинний хронічний пієлонефрит в стадії неповної клініко-лабораторної ремісії, без порушення функції нирок. Що, на Вашу думку, стало підставою для такого формулювання діагнозу?
A. Наявність ознак запалення у нирках тривалістю більше 6 місяців *
B. Наявність нейрогенної дисфункції сечового міхура
C. Наявність везіко-уретерального рефлюксу II ступеню
D. Наявність аномалії розвитку нирок
E. Резистентність до антибіотикотерапії

ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТИ. НИРКОВА НЕДОСТАТНІСТЬ. ДИСМЕТАБОЛІЧНА НЕФРОПАТІЯ.
762.
8-рiчна дівчинка на сьомий день після перенесеної ангіни поскаржилася на різкий головний біль, раптово втратила зір, знепритомніла, почалися судоми. ЧСС-120 за хвилину, АТ-130/90 мм рт.ст. Сеча кольору “м'ясних помиїв, білок 1,2 г/л, макрогематурiя. Очне дно: спазм судин сітківки. Назвіть ведучий клінічний синдром.
A. Судомний синдром
B. Гостра ниркова недостатність
C. Уремія
D. Гіпертонічна криза
E. Ангiоспастична енцефалопатiя (гіпертонічна) *
763.
Больной 12 лет, обратился с жалобой на периодическое отхождение червеобразных кровяных сгустков с мочой. В правой половине живота при пальпации определяется бугристое, безболезненное, подвижное образование. Вопрос: С какого из перечисленных методов следует начать обследование пациента?
A. Компьютерную томографию таза
B. Экскреторную урографию
C. Хромоцистоскопию
D. УЗИ почек и забрюшинного пространства *
E. Цистоскопию
764.
Больной 14 лет жалуется на массивные отеки ног, поясницы, одышку (вынужден спать сидя), кашель, иногда кровохарканье, сердцебиение, прогрессирующее снижение зрения. Болеет около 2-х месяцев. Состояние тяжелое, цианоз лица. Одышка ЧДД 32 в 1 мин. В легких крепитация, сухие хрипы. ЧСС 110 в 1 мин., пульс напряжен, АД 160/100 мм рт.ст. Тоны ослаблены, ритм галопа, короткий систолический шум на верхушке. Лицо одутловато, бледен. Живот: отек передней брюшной стенки, пальпация затруднена. Перкуторно печень + 3 см. Отеки ног. Ан. крови: Нв 84 г/л. Ан. мочи: белок 2,2 г/л; эритроциты 15-20 в п/зр.; лейкоциты 10-20 в п/зр. Предварительный диагноз:
A. Хронический гломерулонефрит нефротическая форма
B. Быстропрогрессирующий гломерулонефрит
C. Острый миокардит, Н II Б
D. Инфекционный эндокардит, гломерулонефрит
E. Острый гломерулонефрит, нефритический синдром*
765.
Больной 17 лет на приеме у терапевта отмечает отечность век по утрам, периодическое покраснение мочи. В анамнезе редкие ангины. Объективно: t°=36,5°С, пульс ритмичный 78 в минуту, АД 160/100 мм рт.ст. Симптом Пастернацкого слабо положительный с обеих сторон. Какие изменения в моче наиболее вероятны?
A. Снижение плотности мочи, протеинурия, лейкоцитурия
B. Нормальное содержание белка, цилиндрурия
C. Протеинурия, лейкоцитурия, бактериурия
D. Снижения плотности мочи, протеинурия, цилиндрурия *
E. Снижения плотности мочи, протеинурия, нет изменений в мочевом осадке
766.
Больной 18 лет, масса тела 70 кг; четвертые сутки находится в ОРИТ после перенесенного кровотечения и геморрагического шока. Суточный диурез 50 мл. Вторые сутки отмечается рвота, эйфоричен, не адекватно оценивает свое состояние. На ЭКГ правожелудочковая экстрасистолия, ЦВД 159 мм вод.ст., аускультативно в легких последние 3 часа отмечаются влажные хрипы. ЧД 32 в 1 мин. В анализах крови: остаточный азот - 62 ммоль/л, К - 7,1 ммоль/л, С1 - 78 ммоль/л, Na - 130 ммоль/л, Ht - 0,32, Hb 100 г/л, Эр. - 2,9 Т/л, креатинин крови - 0,9 ммоль/л, рН - 7,31, ВЕ + 1,0 ммоль/л. Какое осложнение развилось у больного?
A. Острая сердечная недостаточность
B. Постгипоксическая энцефатопатия
C. Острая почечная недостаточность *
D. Дегидратация в связи с гиповолемией
E. Гипостатическая пневмония
767.
Больной Г., 15 лет, находится на лечении в нефрологическом отделении клинической больницы. Заболеванием почек страдает несколько лет. При осмотре: состояние тяжелое, заторможен, лицо бледное, пастозное, следы расчесов на коже, фибриллярные подергивания мышц, сухожильные рефлексы сохранены. Зрачки сужены. Аритмичное дыхание. Пульс 42 в 1 мин, ритмичный. АД 180/110 мм рт.ст. Запах мочевины в выдыхаемом воздухе и рвотных массах. Ослабленные тоны сердца, выслушивается шум трения плевры, перикарда. Анализ крови: Нb 90 г/л, л. 12 Г/л, остаточный азот крови 110 ммоль/л, мочевина 25 ммоль/л, креатинин 0,9 ммоль/л, индикан 44 ммоль/л, калий сыворотки крови 4,5 ммоль/л, кальций сыворотки крови 2 ммоль/л. Анализ мочи: получено за сутки около 850 мл, цилиндры гиалиновые 5-7 в поле зрения, эр. выщел. 5-7 в поле зрения. Данные ЭКГ: уменьшение вольтажа зубцов ЭКГ, зубец Р уширен, интервал P-Q удлинен, сглаженный двухфазный зубец Т. Укажите наиболее эффективное лечебное мероприятие для данного больного?
A. Программный гемодиализ *
B. Анаболические стероиды
C. Дезинтоксикационная терапия
D. Промывание желудка, кишечника
E. Коррекция кислотно-основного состояния и электролитных нарушений
768.
Дитина 10 років скаржиться на головний біль, зменшення кількості сечі, виражені набряки по всьому тілі. Хворіє 3-й день. В загальному аналізі сечі білок 5,43 г/л, відносна щільність сечі. - 1018, лейкоцити 8-10 в полі зору, еритроцити змінені 10-12 в полі зору. Яке захворювання можна запідозрити в дитини?
A. Гострий гломерулонефрит *
B. Гострий пієлонефрит
C. Підгострий злоякісний гломерулонефрит
D. Гостру ниркову недостатність
E. Синдром Альпорта
769.
Дитина 3-х років поступила до стаціонару з приводу зменшення кількості сечі [200мл за добу], периферійні та порожнинні набряки. В добовій сечі протеїнурія 3,5 г/л. Загальний білок крові 42,5 г/л. Холестерин крові 9,6 ммоль/л. Який ймовірний діагноз?
A. інфекція сечової системи
B. гострий гломерулонефрит з нефрітичним синдромом
C. інтерстиціальний нефрит
D. гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом *
E. спадковий нефрит
770.
Дитина 9 років протягом 4 років лікується з діагнозом хронічний гломерулонефрит. Перебуває на диспансерному обліку. Яке обстеження необхідно провести для підтвердження порушення функції клубочків?
A. Загальний аналіз сечі
B. Проба Зимницького
C. Добова протеїнурія
D. Кліренс ендогенного креатиніну *
E. Рівень залишкового азоту та сечовини в крові
771.
Дитина 9-ти років поступила в стаціонар зі скаргами на набряки під очима, головний біль, підвищення температури до 38,2ºС, біль у поперековій ділянці, колір сечі у вигляді “м’ясний помиїв”, підвищення артеріального тиску до 130/80 мм рт ст. В аналізі сечі білок 0,165 г/л. Біохімія крові – загальний білок 78 г/л. Поставлено діагноз: гострий гломерулонефрит. Вкажіть клінічну форму захворювання
A. ізольований сечовий синдром
B. нефротичний синдром
C. нефрітичний синдром *
D. нефротичний синдром з гематурією і гіпертензією
E. -
772.
Дитина з масивними набряками на обличчі, тулубі, кінцівках, асцитом. АТ – 90/50 мм.рт.ст. В заг. аналізі сечі – білок – 3,1 Г/л, лейкоцити – 2-3 в п/зору, еритроцити – 5-7 в п/зору. Що дозволить Вам оцінити функцію нирок?
A. Добова протеїнурія.
B. Аналіз сечі за Нечипоренко
C. Протеїнограма
D. Кліренс ендогенного креатиніну. *
E. Загальний аналіз сечі.
773.
Дитина знаходиться на стаціонарному лікуванні з діагнозом: Гострий гломерулонефрит, нефротична форма, період початкових прояв, гостра ниркова недостатність. Під час огляду - виражені набряки на обличчі, верхніх і нижніх кінцівках, передній черевній стінці, на крижах, пониження діурезу до 180 мл/добу. В клінічному аналізі сечі - білок до 5 г/л, циліндри зернисті - 4-6 в полі зору, лейкоцити - до 8-10 в полі зору, питома щільність - 1012. Біохімічний аналіз крові: загальний білок - 50 г/л, альбуміни - 28 г/л, креатинін - 0,32 ммоль/л, сечовина - 25 ммоль/л, Na - 158 ммоль/л, К - 6,3 ммоль/л. Які показники лабораторних досліджень підтверджують розвиток гострої ниркової недостатності?
A. Ціліндрурія.
B. Гіпопротеїнемія з гіпоальбумінемією.
C. Протеїнурія і гіпоізостенурія.
D. Пониження питомої щільності сечі.
E. Гіперкаліємія, підвищення рівнів ендогенного креатинину і сечовини. *
774.
Дитина протягом 5 років перебуває на диспансерному обліку у нефролога з діагнозом хронічний гломерулонефрит змішана форма в стадії клінічної ремісії. Які зміни в сечі найбільш характерні в даному випадку ?
A. Гематурія. *
B. Лейкоцитурія.
C. Бактеріурія.
D. Глюкозурія.
E. Циліндурія
775.
Дитина, 12 років скаржиться на слабкість, набряки повік, гомілок, верхніх кінцівок. За 3 тижні до цього хворіла на ангіну. Бабка страждала на хронічний пієлонефрит. При обстеженні: загальний аналіз крові: Л - 12,5 Т/л; ШОЄ 30 мм/год. Загальний білок 42 г/л. Загальний аналіз сечі: білок-3,4 г/л; Л – 3-4 п/з; ер – 10-20 п/з. Ваш попередній діагноз.
A. Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром. *
B. Хронічний гломерулонефрит, нефротична форма
C. Інтерстіціальний нефрит
D. Гострий пієлонефрит
E. Дизметаболічна нефропатія
776.
Дитина, 4 років скаржиться на слабкість, набряки повік, тулуба і кінцівок. Захворіла гостро. За 3 тижні до цього хворіла на ангіну. В аналізі кров і - лейкоцитоз, ШОЄ 30 мм/год. Загальний білок 42 г/л. В аналізі сечі: білок-3,4 г/л; Л – 3-4 п/з; ер – 10-20 п/з. Ваш попередній діагноз?
A. Хронічний гломерулонефрит, нефротична форма
B. Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром. *
C. Інтерстіціальний нефрит
D. Гострий пієлонефрит
E. Дизметаболічна нефропатія
777.
Дитині 7 міс. На фоні гастроентериту виникли жовтяниця шкіри, множинні геморагії, сеча кольору м’ясних помиїв, олігурія, гепатоспленомегалія. Параклінічно: анемія, лейкоцитоз, ретикулоцитоз, непрямий білірубін збільшений в 3 рази, помірно збільшені трансамінази, лужна фосфатаза, протеїнурія до 1,5 г/л, макрогематурiя, циліндрурія, креатинін і сечовина в 4 рази вище норми , диспротеїнемія. Ваша тактика.
A. Гемодіаліз *
B. Преднізолон 2-3 мг/кг, гепарин 100 од/кг, інфузійна терапія, діпіридамол
C. Інфузійна терапія, діуретики
D. Інфузійна терапія, преднізолон 2-3 мг/кг, діуретики
E. Інфузійна терапія, преднізолон 2-3 мг/кг, діуретики, гепарин 100 од/кг
778.
Дитину 8 років після тривалого лікування в нефрологічному відділенні виписано додому під нагляд дільничного педіатра і нефролога з діагнозом: гострий гломерулонефрит, нефрітичний синдром, період неповної клінико-лабораторної ремісії, без порушення функцій нирок. Який термін диспансерного нагляду за хворим?
A. 2 роки
B. 3 роки
C. 5 років *
D. 1 рік
E. 6 місяців
779.
Дівчина 7 років, переохолодилася, а потім перенесла гостру респіраторну вірусну інфекцію. Через 10 днів мати побачила, що у дитини сеча стала кольору "м'ясних помиїв". Аналіз сечі показав: еритроцити вкривають все поле зору, циліндри гіалінові 3-4 в полі зору, білок - 0,66 г/л. Про яку патологію нирок можна думати?
A. Гострий гломерулонефрит, нефротична форма.
B. Гострий пієлонефрит
C. Хронічний гломерулонефрит.
D. Гострий гломерулонефрит з ізольованим сечовим синдромом. *
E. Цистит
780.
Дівчинка 10 років поступила до стаціонару для чергового обстеження і лікування. Хворіє протягом двох років. Тиждень тому після ГРВІ з'явилась слабкість, головний біль, набряки на ногах, в межах попереку, на обличчі, t 37,6°С, АТ 105/65 мм рт.ст., ЧСС 86 уд. за хв. Втрата білка за добу 6 г, циліндрурія, ніктурія, ШЗЕ-44 мм/год, загальний білок крові 45 г/л, a2-глобуліни 27%. Визначте основну групу препаратів патогенетичної терапії.
A. Антибіотики
B. Глюкокортикоїди *
C. Нестероїдні протизапальні препарати
D. Діуретики
E. Антикоагулянти
781.
Дівчинка 11 років знаходиться під диспансерним наглядом нефролога з приводу хронічного пієлонефриту, гематуричної форми в періоді ремісії. Яку терапію слід призначати під час інтеркурентних захворювань з метою запобігання загострення процесу?
A. Стероїдні гормони.
B. Вітамінотерапія.
C. Дезагреганти.
D. Антибактеріальні препарати.*
E. Антикоагулянти.
782.
Дівчинка 5 років госпіталізована в нефрологічне відділення з вираженими набряками обличчя, попереку, передньої черевної стінки, зовнішніх статевих органів, олігурією. Об'єктивно: шкіра бліда, суха, печінка + 5 см, асцит. АТ - 90/50 мм рт. ст. В аналізі сечі: білок - 9,2 г/л, мікрогематурія, циліндрурія. В крові різко збільшена ШЗЕ, гіпоальбумінемія, гіперхолестеринемія. Який препарат патогенетичної терапії необхідно призначити?
A. Верошпірон
B. Свіжозаморожена плазма
C. Лазикс
D. Циклофосфан
E. Преднізолон *
783.
Дівчинка 7 років поступила до стаціонару із скаргами на слабкість, підвищену втомлюваність, підвищення Т тіла до 380С, малу кількість виділеної за добу сечі, яка мала колір м’ясних помиїв. Під час огляду виявлено блідість шкіри, набряк обличчя, рук, ніг, біль у попереку. Клін.аналіз крові: Ер.-2,7×1012/л, Hb –90 г/л, лейк.-17×109/л, еозин.-10%, нейтроф. паличк.-4%, сегм. – 60%, лімф. – 16%, моноц.- 10%, ШОЕ-30 мм/г. Клін.аналіз сечі: лейкоц.- 15 в п.зору, еритр.- 30 в п.зору, гіалін. циліндри - 8-10 в п.зору, білок – 4 г/л. Холестерин в крові – 8 ммоль/л, загальний білок – 43 г/л. Вкажіть провідний синдром.
A. Гіперальдостеронізм.
B. Порушення серцевої діяльності.
C. Дизелектролітні порушення.
D. Зниження онкотичного тиску крові. *
E. Зниження осмотичного тиску крові.
784.
Для больного с хроническим гломерулонефритом и скоростью клубочковой фильтрации (СКФ) 25 мл/мин все рекомендации верны, КРОМЕ:
A. Необходимо увеличить поступление в организм фосфора *
B. Необходимо ограничить потребление натрия
C. Необходимо ограничить белок в рационе
D. Необходимо контролировать уровень кальция в сыворотке
E. Необходимо ограничить потребление воды
785.
Для якого синдрому характерна наступна тріада: гостра ниркова недостатність, гостра гемолітична анемія, тромбоцитопенія?
A. Синдром Гассера *
B. Синдром Рея
C. Синдром Уотерхауза-Фрідеріксена
D. Синдром Картагенера
E. Синдром де Тоні-Дебре-Фанконі
786.
До лікарні доставлений хворий 18 років з хронічною нирковою недостатністю. У зв’язку з важким станом хворого збір анамнезу неможливий, медична документація відсутня. За статистичними даними найбільш поширеною причиною розвитку ХНН є:
A. Вторинний амілоїдоз
B. Цукровий діабет
C. Хронічний гломерулонефрит *
D. Гіпертонічна хвороба
E. Полікістоз нирок
787.
Лікар при первинному огляді хворого виявив класичні прояви гострого гломерулонефриту. В клінічному аналізі сечі виявлені зміни, що відповідають попередньому діагнозу. Який з наведених аналізів ілюструє цей випадок?
A. каламутна, колір насичено жовтий, білок - 1,5 гл, Еритроцити (змінені)- 15-20 впз, лейкоцити 15-20 впз, багато гіалінових циліндрів.
B. каламутна, колір -бурий, білок - 2,5 гл, Еритроцити (змінені) - на все поле зору, лейкоцити 10-12 в пз, багато клітин ниркового епітелію.*
C. прозора, колір -блідо-жовтий, білок - 3,6 гл, еритроцити (змінені) -10-15 в пз, лейкоцити 10-12 в пз, гіалінові циліндри, клітини ниркового епітелію 3-5
D. каламутна, колір -бурий, білок - 2,3 гл, Еритроцити (незмінені)- на все поле зору, лейкоцити 10-12 в пз, багато клітин плаского епітелію.
E. прозора, колір насичено жовтий, білок - 0,066 гл, Еритроцити (незмінені) - 20-40 в пз, лейкоцити 10-12 в пз, багато клітин плаского епітелію.
788.
Мальчик 3-х лет поступил с выраженным отечным синдромом. Объективно: бледный. АД - 90/60 мм рт.ст. Олигурия. Общий анализ мочи - цвет желтый, относительная плотность - 1020, белок - 3,5 г/л, Эр. - выщелоченные, 4-5 в п/зр., Лейк. - 2-3 в п/зр. Суточная протеинурия - 6,6 г. Холестерин - 9,8 ммоль/л. Предположен острый гломерулонефрит с нефротическим синдромом. Какое обследование необходимо провести для подтверждения нефротического варианта гломерулонефрита?
A. Электролиты плазмы
B. Анализ мочи по Нечипоренко
C. Остаточный азот, мочевина крови
D. Протеинограмма *
E. Проба по Зимницкому
789.
Мальчик, 14 лет, поступил для уточнения генеза изменений в моче, которые отмечаются с 3-летнего возраста. Ребенок страдает тугоухостью и миопией. В последнее время появилась полиурия. Семейный анамнез – у отца хроническая почечная недостаточность, у старшего брата тугоухость. Общ. ан. мочи – относит. плотность – 1005, белок 1,2 г/л, лейкоциты – 10-15 в п/зр,, эритроциты – измен.1/2 п/зр., зернистые цилиндры – 6-8 в п/зр., соли – оксалаты. Установите предварительный диагноз:
A. Болезнь Берже
B. Синдром Альпорта *
C. Синдром Де Тони-Дебре-Фанкони
D. Хронический гломерулонефрит, гематурическая форма
E. несахарный диабет
790.
Мать девочки 7-ми лет предъявляет жалобы на рецидивирующие боли в животе и кожные высыпания, повышенную потливость, уменьшение количества мочи и насыщенный ее характер. Отмечается никтурия. АД 90/60 мм рт. ст. Общ. Ан. мочи: относительная плотность мочи – 1028, белок – 0,04 г/л, лейкоциты – 9-10 в п/зр, эритроциты – измененные 6-8 в п/зр., цилиндры – не обн., соли – оксалаты большое количество. Установите предварительный диагноз:
A. Дисметаболическая нефропатия *
B. Острый гломерулонефрит с нефритическим синдромом
C. Инфекция мочевых путей
D. Тубулопатия
E. Острая почечная недостаточность
791.
На прийомі у лікаря мати 3-х річного хлопчика скаржиться на припухлість повік протягом 2-х днів. В анамнезі інфекція верхніх дихальних шляхів протягом останнього тижня. Температура та артеріальний тиск в нормі. При обстеженні виявлені двобічні набряки під очима. Живіт збільшений, інші дані огляду не виявляють відхилень від норми, за виключенням виділень з носу. В аналізі сечі білок 3,3 г/л, лейкоцити 3-4 у полі зору; альбумін крові 24 г/л. Яка найбільш імовірна причина набряків навколо очей і можливого асциту?
A. Нефропатія з мінімальними змінами
B. Постінфекційний гломерулонефрит *
C. Функціональна протеїнурія
D. Токсико-алергічна нефропатія
E. Синдром Фанконі
792.
При обстеженні в клініці у дівчинки 12 років встановлено діагноз : гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом, період розгорнутих проявів без порушення функції нирок. Характерними ознаками для нефротичного синдрому являються всі, крім:
A. Гіпопротеїнемія
B. Масивна протеїнурія
C. Гіперхолестеринемія
D. Набряки та олігурія
E. Гіпертензія *
793.
При обстеженні в клініці у дівчинки 13 років визначено гострий гломерулонефрит, нефрітичний синдром, період початкових прояв, без порушення функції нирок. Призначте ведучий препарат етіотропної терапії для хворого.
A. Преднізолон
B. Пеніцилін*
C. Бісептол
D. Гепарин
E. Салуретик
794.
Ребенок 10 лет находится в стационаре по поводу острого гломерулонефрита с нефритическим синдромом, период начальных проявлений с нарушением функции почек. На фоне сильной головной боли появились рвота, нарушение зрения, затем потеря сознания, судороги. Укажите основной метод профилактики данного состояния:
A. Препараты кальция
B. Кардиотоники
C. Кортикостероидные средства
D. Противосудорожные средства
E. Гипотензивные средства *
795.
Ребенок 10-ти лет страдает хроническим гломерулонефритом. Видимые отеки отсутствуют. АД – 110/60 мм рт. ст. Общий анализ мочи – белок 0,25 г/л, лейкоциты – 4-6 в п/зр, эритроциты измененные от 8 до 18 п/зр, соли оксалаты. Назначьте патогенетическую терапию.
A. Глюкокортикостероиды
B. Хинолиновые производные *
C. Цитостатики
D. Мембраностабилизаторы
E. Гемостатические средства
796.
Ребенок 3-х лет, поступил с выраженными отеками. АД – 95/50 мм рт. ст. Диурез – 300 мл. Стул 2 раза в сутки. Общий анализ мочи – белок – 3,5 г/л, лейкоциты – 2-3 в п/зр, эритроциты 1-2 в п/зр. Общий белок крови 48 г/л, холестерин крови – 9,5 ммоль/л. Предположен острый гломерулонефрит с нефротическим синдромом. Назначьте обследование для уточнения диагноза:
А. Анализ суточной мочи на сахар.
B. Остаточный азот, мочевина крови *
C. Проба по Зимницкому
D. Анализ мочи по Нечипоренко
E. Суточная протеинурия
797.
У 10- річної дитини із гострим гломерулонефритом, нефрітичним варіантом через 48 годин від початку захворювання виник різкий головний біль, диплопія, амавроз. Рівень артеріального тиску становить 180/120 мм.рт.ст. Яке ускладнення
A. Ішемічний інсульт
B. Гіпертонічна криза
C. Гіпертонічна енцефалопатiя *
D. Гостра ниркова недостатність
E. Серцева недостатність
798.
У 15-річного хворого на ревматоїдний артрит, суглобно-вісцеральною формою, в останні півроку зростає артеріальний тиск, протеїнурія. Запідозрений розвиток амілоїдозу нирок. Вірогідні вичерпні дослідження:
A. Біопсія нирки, біопсія слизової оболонки прямої кишки, біопсія ясен *
B. Піурія, гематурія, біопсія нирки
C. Протеїнурія, калійурія, уратурія
D. Протеїнурія, біопсія нирки, гематурія
E. Біопсія слизової оболонки кишки, піурія, калійурія
799.
У 8-летнего мальчика наблюдаются отеки на лице, нижних конечностях, головная боль, моча темно-красного цвета. АД – 140/90 мм рт. ст. За 10 дней до этого отмечалась боль в горле, повышение температуры тела. Общ. ан. мочи – белок 2,5 г/л, лейкоциты – 5-6 в п/зр,, эритроциты – измен. все п/зр., цилиндры – гиалиновые 2-3 в п/зр. Суточная протеинурия – 0,8 г/л. Общ. белок крови – 66,9 г/л. Титр АСЛО – 1250 МЕ/мл. Укажите наиболее вероятную причину заболевания:
A. Стрептококк *
B. Энтеровирусы
C. Респираторные вирусы
D. Стафилококк
E. Кишечная палочка
800.
У 8-летнего мальчика установлен диагноз гломерулонефрит. Титр антистрептолизина О – 1250 МЕ/мл. Укажите наиболее вероятную причину заболевания:
A. Энтеровирусы
B. Стрептококк *
C. Респираторные вирусы
D. Стафилококк
E. Кишечная палочка
801.
У больного 16 лет 4 месяца назад появились головная боль, одышка при ходьбе, плохой аппетит, тошнота, слабость, 8 лет болеет хроническим гломерулонефритом. Было заподозрено, что течение гломерулонефрита осложнилось хронической почечной недостаточностью. Какой лабораторный показатель будет наиболее информативным в данном случае?
A. Азот мочевины 20-40 % остаточного азота
B. Натрий крови 130 ммоль/л
C. Креатинин крови 0,36 ммоль /л *
D. Мочевина крови 8,3 ммоль/л
E. Калий крови 5,2 ммоль/л
802.
У больного с хроническим гломерулонефритом отмечается существенное снижение азотовыделительной функции почек. Применение какого из перечисленных препаратов наиболее целесообразно для уменьшения азотемии?
A. Полиглюкин.
B. Глицерин.
C. Глюкоза.
D. Маннитол.
E. Лазикс.*
803.
У дитини 10 років констатовано гострий гломерулонефрит з нефритичним варіантом та помірно вираженими набряками на обличчі. Добовий діурез знижений на 50%. Після госпіталізації і дотримання строгого ліжкового режиму діурез поступово відновився після 4-ої доби. Який механізм зумовив олігурію в даному випадку?
A. Підвищення внутрішньосудинної коагуляції
B. Підвищення проникності базальних мембран
C. Зниження клубочкової фільтрації та підвищення реабсорбції *
D. Підвищення секреції ангіотензину ІІ
E. Підвищення продукції альдостерону
804.
У дитини 10 років скарги, характерні для хронічної ниркової недостатності. Захворювання повільно прогресує. При об’єктивному обстеженні в правому підребер’ї визначається неболюче, горбисте, щільно еластичне утворення. Зліва в підребер’ї також пальпується таке утворення, але менших розмірів. Який попередній діагноз ви ставите хворому?
A. Рак правої нирки
B. Рак товстого кишечнику
C. Полікістоз нирок *
D. Піонефроз нирки
E. Паранефрит
805.
У дитини 12 років, з гострим гломерулонефритом в перші дні захворювання був виявлений гіпертензійний синдром. Яке значення в патогенезі захворювання має антіотенезин II?
A. Підвищує продукцію еритропоетінів.
B. Збільшує серцевий викид.
C. Гальмує депресорну дію простагландинів.
D. Підсилює продукцію та секрецію альдостерону. *
E. Підвищує рівень реніну.
806.
У дитини 4 років, яка додала у вазі за останній місяць 2 кг, виявлено підвищення рівня холестерину крові. Температура тіла нормальна. Шкіра бліда, чиста, тургор тканин підвищений. Натискання пальцем в поперековій ділянці, на гомілках залишає глибоку ямку. З боку серця та легенів при перкусії та аускультації патології не виявлено. Печінка + 2 см. Яка найбільш імовірна причина гіперхолестеринемії?
A. Нефротичний синдром *
B. Сімейна гіперхолестеринемія
C. Гіпотиреоз
D. Ожиріння
E. Глікогеноз
807.
У дитини 7 років спостерігається гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом: період початкових проявів без порушення функції нирок. Призначте патогенетичну терапію для дитини:
A. Курантіл + гепарин + метиндол *
B. Преднізолон + гепарин + делагіл
C. Курантіл + преднізолон + метиндол
D. Преднізолон + лєйкеран +гепарин
E. Гепарин + хлорбутин + курантил
808.
У дитини 7 років через 10 днів після перенесеної ангіни сеча набула вигляду “м'ясних помиїв”, з'явився головний біль, млявість, пастозність повік. АТ - 130/90 мм рт.ст. Виділено 500 мл сечі за добу. В гемограмі : лейкоцити 12х109/л, еозін. 2%, паличкояд. 12%, сегмент. 68%, лімф.19%, моноц. 4%, ШЗЕ - 28 мм/г. В аналізі сечі : еритроцити - на все поле зору, білок - 0,98 г/л, еритроцитарні циліндри. УЗ дослідження нирок : набряк паренхіми обох нирок, шари паренхіми не диференційовані. Родинний анамнез не обтяжено. Який варіант гломерулонефриту ?
A. Хронічний гломерулонефрит
B. Гострий гломерулонефрит з нефротичним
C. Гострий гломерулонефрит з ізольованим сечовим синдромом
D. Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом, гематурією і гіпертензією
E. Гострий гломерулонефрит з нефрітичним синдромом *
809.
У дитини 9 років, госпіталізованої для обстеження у нефрологічне відділення з приводу тривало існуючої гематурії та помірної протеїнурії, знайдені стигми дизембріогенезу, зниження слуху, гіпотонія, міопія (-2,5 Д). Параклінічно встановлено –зниження імуноглобуліну А у крові, низька фагоцитарна активність лейкоцитів, HLA DR4. Який найбільш ймовірний діагноз?
A. Дисметаболічна нефропатія
B. Інтерстиціальний нефрит
C. Спадковий нефрит - синдром Альпорта *
D. Олігонефрія
E. Доброякісна сімейна гематурія
810.
У дитини виявлено порушення функції клубочків. Яке лабораторне дослідження підтвердить це?
A. Добова протеїнурія.
B. Добова глюкозурія
C. Загальний аналіз сечі.
D. Аналіз сечі за Нечипоренко
E. Кліренс ендогенного креатиніну. *
811.
У мальчика 3-х лет в течение последней недели отеки на лице и на нижних конечностях. В легких в нижних отделах притупление, ослабленное дыхание. Отечность передней брюшной стенки. Асцит. АД – 90/50 мм рт. ст. Общ. ан. мочи – белок 4,2 г/л, лейкоциты – 5-6 в п/зр., эритроциты – 2-3 в п/зр., цилиндры – гиалиновые 2-3 в п/зр. Общ. белок крови – 48,6 г/л. Холестерин крови – 8,2 ммоль/л. Установлен предварительный диагноз: Острый гломерулонефрит. Укажите клинический вариант заболевания:
A. Мочевой синдром
B. Нефритический синдром
C. Нефротический синдром с гематурией
D. Нефротический синдром с гематурией и гипертензией
E. Нефротический синдром *
812.
У мальчика 3-х лет наблюдается отечный синдром по типу анасарки. АД – 95/60 мм рт. ст. Общ. ан. мочи – белок 6,3 г/л, лейкоциты – 2-3 в п/зр, эритроциты – 1-2 в п/зр., цилиндры – гиалиновые - 2-3 в п/зр., зернистые – 2-3 в п/зр. Общ. белок крови – 44,2 г/л, альбумины – 38,1%. Холестерин крови – 8,6 ммоль/л. Укажите ведущий механизм развития протеинурии у ребенка:
A. Поражение базальной мембраны капилляров клубочка *
B. Поражение эндотелия капилляров клубочка
C. Поражение интерстициальной ткани почек
D. Усиление катаболических процессов в организме
E. Почечная внутрисосудистая коагуляция
813.
У мальчика 3-х лет наблюдается отечный синдром по типу анасарки. АД – 95/60 мм рт. ст. Общ. ан. мочи – белок 6,3 г/л, лейкоциты – 2-3 в п/зр, эритроциты – 1-2 в п/зр., цилиндры – гиалиновые - 2-3 в п/зр., зернистые – 2-3 в п/зр. Общ. белок крови – 44,2 г/л, альбумины – 38,1%. Холестерин крови – 8,6 ммоль/л. Поставьте диагноз
A. Острый пиелонефрит
B. Острый гломерулонефрит с нефротическим синдромом *
C. Острый гломерулонефрит с нефритическим синдромом
D. Острый гломерулонефрит с изолированным мочевым синдромом
E. Острый гломерулонефрит с гематурией и гипертензией
814.
У мальчика 4 лет последние 1,5 месяца снизился аппетит, стал бледным, периодически беспокоят боли в животе. Последний асимметричен за счет выбухания его правой половины. Здесь же при пальпации определяется плотное, малоподвижное, баллотирующее опухолевидное образование, занимающее всю правую половину живота. Какой диагноз наиболее вероятен?
A. Опухоль Вильмса. *
B. Гидронефроз.
C. Опухоль печени.
D. Опухоль кишечника.
E. Киста яичника.
815.
У мальчика 8 лет через 2 недели после перенесенной ангины появились отеки на лице, нижних конечностях. Состояние тяжелое. АД - 120/80 мм рт.ст. Моча бурого цвета. Олигурия. Общий анализ мочи: относительная плотность 1015, белок - 1,2 г/л, эритроциты - выщелоченные, покрывают все поле зрения, зернистые цилиндры - 1-2 в п/зр, соли - ураты - большое количество. Каков наиболее вероятный диагноз?
A. Острый гломерулонефрит с нефротическим синдромом, гематурией и гипертензией
B. Острый гломерулонефрит с нефротическим синдромом
C. Острый гломерулонефрит с нефритическим синдромом *
D. Острый гломерулонефрит с изолированным мочевым синдромом
E. Почечнокаменная болезнь
816.
У ребенка 10 лет, находящегося в олигоанурической стадии острой почечной недостаточности, появились ощущения покалывания в слизистой оболочке рта, языка, онемение конечностей, снижение рефлексов, расстройство дыхания, аритмия. Чем обусловлена указанная симптоматика?
A. Гиперкалиемией *
B. Гипонатриемией
C. Гиперазотемией
D. Ацидозом
E. Алкалозом
817.
У ребенка 2-х лет, получающего гентамицин по поводу острой кишечной инфекции, отмечено снижение диуреза до 100 мл в сутки. При осмотре сопорозное состояние, бледность. Отечность век, голеней. АД – 120/80 мм рт. ст. Остаточный азот крови – 75 ммоль/л, мочевина крови – 35 ммоль/л, креатинин крови – 0,3 ммоль/л. Калий крови – 6 ммоль/л. Проведенная проба с лазиксом не привела к появлению диуреза. Укажите ведущий метод терапии ребенка:
A. Гемодиализ *
B. Инфузия высокомолекулярных растворов
C. Салуретики
D. Маннитол
E. Кортикостероиды
818.
У ребенка 7-ми лет головная боль, отеки, боль пояснице. За 2 недели до данного заболевания перенес стрептодермию. Заподозрен острый гломерулонефрит. Укажите основной механизм развития заболевания у ребенка:
A. Инфекционный
B. Иммунокомплексный *
C. Аллергический
D. Генетический
E. Наследственный
819.
У ребенка 7-ми лет появились отеки на лице, нижних конечностях, повышение температуры тела до 37,5°С, затем присоединились головная боль, рвота, боли в животе. В течение 2-х недель на коже элементы стрептодермии. А, 130/80 мм рт. ст. Общий анализ крови: цвет “мясных помоев”, белок 2,0 г/л, лейк – 4-6 в п/зр, эритр – изменен и неизменен все п/зр. Общий белок крови – 62,4 г/л, холестерин крови – 4,3 ммоль/л. Установите предварительный диагноз.
A. Острый гломерулонефрит с нефротическим синдромом и гематурий
B. Острый гломерулонефрит с нефротическим синдромом
C. Острый гломерулонефрит с нефритическим синдромом *
D. Острый пиелонефрит
E. Тубулоинтерстициальный нефрит
820.
У ребенка 8 месяцев родителями отмечено снижени аппетита, бледность кожных покровов, увеличение живота в объеме за счет правой его половины. При пальпации правой половины живота определяется плотно эластической консистенции опухолевидное образование 10,0 на 7,0 см. Положительный симптом баллотирования. Наиболее вероятный диагноз?
A. Опухоль кишечника.
B. Опухоль печени.
C. Врожденный гидронефроз.
D. Патология толстой кишки.
E. Нефробластоми (опухоль Вильмса). *
821.
У хворого на гострий гломерулонефрит 15-річного юнака відмічено виражені набряки, добовий діурез склав 80 мл, АТ 120/80 мм рт.ст., аналіз крові: загальний білок 45 г/л, Na 125 мМ/л, K 8,2 мМ/л, креатинін 160 мкМ/л. Які зміни найімовірніше можуть призвести у хворого до фатального наслідку:
A. Гіперкаліємія. *
B. Артеріальна гіпертензія.
C. Гіперволемія.
D. Гіпонатріемія.
E. Гіпопротеїнемія.
822.
У хворого 14 років діагностовано гострий гломерулонефрит. Аналіз сечі: питома вага 1032, білок – 3,3 г/л, еритр. 20-30 в п/з, лейк. 3-5 в п/з. Яка основна причина протеїнурії у хворого з гострим гломерулонефритом?
A. Ураження дистальних канальців нирок.
B. Зменшення реабсорбції білку в проксимальних канальцях нирок.
C. Посилення розпаду еритроцитів і лейкоцитів в клубочковому фільтраті.
D. Підвищення фільтрації через незмінений клубочковий фільтр низькомолекулярних білків, концентрація яких в крові збільшена.
E. Збільшена фільтрація білку в клубочках внаслідок підвищення проникності стінки клубочкових капілярів із збільшенням пор базальної мембрани.*
823.
У хворого 14 років діагностовано гострий гломерулонефрит. Аналіз сечі: питома вага 1010, білок – 1,65 г/л, еритр. 5-7 в п/з, лейк. 2-3 в п/з. Креатинін крові – 0,587 ммоль/л. Яка основна причина гіперазотемії у хворого з гострим гломерулонефритом?
A. Зниження канальцевої реабсорбції.
B. Зменшення ниркового кровотоку.
C. Посилення розпаду еритроцитів і лейкоцитів в клубочковому фільтраті.
D. Зниження клубочкової фільтрації. *
E. Порушення білкового обміну.
824.
У хворого 16 років, 4 місяці тому з’явився головний біль, задишка при ходьбі, поганий апетит, нудота, слабкість. 8 років хворіє хронічним гломерулонефритом. Було запідозрено, що перебіг гломерулонефриту ускладнився хронічною нирковою недостатністю. Який лабораторний показник буде найбільш інформативним в даному випадку?
A. Креатинін крові 0,36 ммоль/л *
B. Сечовина крові 8,3 ммоль/л.
C. Натрій крові 130 ммоль/л.
D. Азот сечовини 20 – 40 % залишкового азоту.
E. Калій крові 5,2 ммоль/л.
825.
У хворого 17 років лікар виявив підвищений АТ. В ан. сечі - лейкоцитів - 6-7, еритроцитів - 3-4 в п/зору, білок 0,066 г/л. Для уточнення стану нирок інструментальне обстеження слід почати з:
A. УЗД нирок *
B. Радіоізотопної ренографії
C. Внутрішньовенної пієлографії
D. Оглядової рентгенографії нирок
E. Ангіографії нирок
826.
У хворого 18 роки, тривала субфебрильна температура тіла, відсутність апетиту. Хворіє протягом року. За цей час схуд на 15 кг. В лівому підребер’ї пальпується пухлиноподібний утвір розміром 10х8 см з щільною горбистою поверхнею. Відмічається підвищена ШОЕ (до 60 мм/год),анемія ( гемоглобін – 68 г/л, еритроцити – 3,2 Т /л).Який попередній діагноз?
A. Піонефроз
B. Спленомегалія
C. Пухлина нирки *
D. Полікістоз нирок
E. Туберкульоз нирок
827.
У хворого А., 12 років, діагностовано хронічну ниркову недостатність, азотемічну стадію. В сироватці крові виявлено зниження вмісту кальцію, підвищення рівня лужної фосфатази, а на рентгенограмі кісток передпліччя та китиці - ознаки остеопорозу. Які з названих препаратів потрібно застосувати для лікування та профілактики остеопатій у даного хворого?
A. Полівітамінів і марганцю
B. Кальцію без вітаміну Д
C. Фосфору та вітаміну В1
D. Цинку і молібдену
E. Вітаміну Д і кальцію *
828.
У хворого на гостру респіраторну інфекцію на третій день хвороби з'явились: біль у попереку, нудота, дизурія, олігоурія. У сечі - гематурія. У крові: креатинин 0,18 ммоль/л, калій - 6,4 ммоль/л. У сечі – питома вага 1002, еритроцити (вилужені) - 100-200 у полі зору. Який діагноз?
A. Тубулоінтерстиціальний нефрит *
B. Гострий гломерулонефрит
C. Гостра ниркова недостатність
D. Гострий цистит
E. Гостра ниркова колька
829.
У хлопця 17 років при проходженні медичної комісії вперше виявлена протеїнурія 0,37 г/ добу, гематурія 15-25 ер. у п/ з., циліндрурія: гіалінові – 2-3 у препараті. Скарг не було. В об’єктивному статусі зміни не виявлені. Азотвидільна функція нирок достатня. Який метод дослідження допоможе встановити діагноз?
A. УЗД нирок та сечовивідних шляхів.
B. Аналіз сечі по Нечипоренко.
C. Внутрішньовенна урографія.
D. Імунологічні дослідження.
E. Пункційна біопсія нирок. *
830.
У хлопчика 12 років через 2 тижні після ГРВІ з'явився головний біль, нудота, млявість, сеча кольору “м'ясних помиїв”. Шкіра бліда, пастозність обличчя. АТ 140/90 мм рт.ст., добовий діурез 400 мл. Аналіз крові: ер 3,3×1012/л, Нb 100 г/л, лейк. 17×109/л, е. 2%, п. 10%, с. 65%, л. 20%, м. 3%, ШЗЕ 34 мм/год. Аналіз сечі: білок 0,6 г/л, ер. на все п. з., лейк. 30-35 в п.з., циліндри зернисті. Загальний білок 60 г/л, a2-глобуліни 18%. Яке захворювання у хворого?
A. Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом
B. Гострий гломерулонефрит з ізольованим сечовим синдромом
C. Гострий гломерулонефрит з нефрітичним синдромом *
D. Інтерстиціальний нефрит
E. Гострий пієлонефрит
831.
У хлопчика 2х років через 2 тижні після трахеїту з'явилися набряки тулуба, рідина у черевній і плевральній порожнині. Шкіра бліда, помірно збільшена печінка, діурез зменшений. У крові ШОЕ - 25 мм/год, холестерин - 7,0 г/л, ліпіди - 60 од., білок - 54 г/л. Який діагноз?
A. Спадковий нефрит
B. Нефритичний синдром при дифузному гломерулонефриті
C. Нефротичний синдром з мінімальними змінами
D. Нефротичний сидром при дифузному гломерулонефриті*
E. Гострий інтерстиціальний нефрит
832.
У хлопчика 4 років після встановлення діагнозу: гострий гломерулонефрит з ізольованим сечовим синдромом, період неповної клінико-лабораторної ремісії, без порушення функцій нирок, протягом 7 місяців спостерігалась мікрогематурія. Про який перебіг захворювання треба думати в цьому випадку?
A. Рецидивуючий
B. Гострий
C. Підгострий
D. Хронічний
E. Затяжний*
833.
У хлопчика 4 років через 2 тижні після ангіни з’явились набряки, головний біль, протягом доби 3 рази відмічалась блювота. Об'єктивно: підвищення артеріального тиску, сеча кольору м’ясних помиїв. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Цистит
B. Пієлонефрит
C. Інтерстиціальний нефрит
D. Гломерулонефрит *
E. Уретрит
834.
У хлопчика 4-х років, з генералiзованими набряками при обстеженні виявлені: гiпопротеiнемiя, диспротеiнемiя за рахунок підвищення Альфа2 - глобулінів, гіперхолестеринемія, протеїнурія 5г на добу при відсутності підвищеної кількості еритроцитів i лейкоцитів в аналізі сечі. Відмічені: нормальні показники артеріального тиску, креатинину крові. Який морфологічний варіант ураження нирок найбільш відповідає зображеній клініці нефротичного синдрому?
A. Фокальний сегментарний гломерулосклероз
B. Нефротичний синдром з мінімальними змінами *
C. Мембранозно-пролiферативний
D. Мезангiо-капiлярний
E. Екстракапiлярний з “напiвмiсяцями”
835.
У хлопчика 4-х років через 2 тижні після ангіни з'явились набряки, головний біль, протягом доби 3 рази відмічалась блювота. При обстеженні виявлено підвищення артеріального тиску, сеча кольору м'ясних помиїв, білок сечі – 3,5 г/л Змін яких лабораторних показників можна очікувати?
A. Глюкози
B. АЛТ, АСТ
C. Загального білку крові *
D. Білірубіну
E. Кальцію
836.
У хлопчика 5 років великі набряки, олігурія. АТ 100/ 60 мм рт. ст.. Які лабораторні показники треба визначити в першу чергу?
A. Рівень сечової кислоти
B. Загальний білірубін
C. Рівень глюкози
D. Креатинин, сечовина *
E. Ревмопроби
837.
У юноши 16 лет после вакцинации против дифтерии через 2 недели появились отеки на лице, при исследовании в поликлинике со стороны сердечно-сосудистой системы, легких, органов пищеварения патологии не выявлено. В крови: Hb 148 г/л, лейк. 10,0х109/л, СОЭ 32 мм/час, креатинин 0,095 ммоль/л. В моче: белок 4,5 г/л, лейк. 2-3, эр. 25-30 в поле зрения. Укажите наиболее вероятный механизм, вызвавший поражение почек?
A. Токсическое действие вакцины на капилляры почечных клубочков
B. Воздействие специфических антител на почечные канальцы
C. Аллергическая реакция немедленного типа
D. Поражение клубочков иммунными комплексами *
E. Аллергическая реакция замедленного типа
838.
Хвора 15 років вранці при сечовипусканні помітила виділення кров'янистої сечі. Больових відчуттів не було. Три тижні тому мало місце значне переохолодження . Відзначає загальну слабкість, нудоту, біль в потилиці. Об'єктивно: t тіла 37,40С, Ps до90 за хв., ритмічний, напружений. АТ- 150/105 мм рт. ст. З боку серця та легень відхилень не виявлено. Симптом Пастернацького слабо позитивний з обох боків. Мигдалики збільшені, рихлі. Аналіз крові: еритр. - 2,7 Т/л, Hb 108 г/л, лейк. - 8,6х109Г/л, ШЗЕ - 24 мм/год. Аналіз сечі: реакція слабко-кисла, відносна щільність 1019, білок 3,3 г/л, еритр. покривають все поле зору, лейк. - 1- 2 в полі зору, циліндри гіалінові - 5-6 в полі зору, зернисті - 1-2 в полі зору. Який генез гематурії?
A. враження канальцевого апарату при гострому пієлонефриті
B. туберкульоз нирок
C. враження клубочків при гострому гломерулонефриті *
D. розпад пухлини нирки
E. травматизація сечових шляхів конкрементами
839.
Хвора 15 років поступила із скаргами на швидку втомлюваність, головний біль, зниження апетиту, нудоту, блювання вранці, періодичні носові кровотечі. У віці 10 років перенесла гострий гломерулонефрит. При обстеженні відмічено підвищення АТ до 220/120 мм рт.ст., блідість шкіри і слизових оболонок, сліди розчухів і геморагії на шкірі. В аналізі сечі: білок 3,3 г/л, лейкоцити 3-5 в п/з, еритроцити 8-10 в п/з, циліндри гіалінові 3-4 в п/з. Який із біохімічних показників дозволяє найбільш точно оцінити функцію нирок у хворої ?
A. Сечова кислота в крові 0,41 ммоль/л.
B. Натрій плазми крові 148 ммоль/л.
C. Креатинін сироватки крові 0,962 ммоль/л. *
D. Білірубін крові 20,2 мкмоль/л.
E. Фібриноген крові 5,9 г/л.
840.
Хвора 15 років скаржиться на головний біль, неприємні відчуття у попереку. Погіршення самопочуття 2 тижні тому після охолодження. Об’єктивно: набряки на обличчі, АТ 150/ 95 мм рт. ст., протеїнурія 0,93 г/ добу, гематурія 20-25 ер. у п/ з.; циліндри гіалінові 3-4, зернисті 1-2, жирнодистрофізовані 2-3 у препараті. Азотвидільна функція нирок достатня. Який діагноз є найбільш вірогідним?
A. Хронічний гломерулонефрит, латентна форма.
B. Хронічний гломерулонефрит, змішана форма
C. Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром.
D. Гострий гломерулонефрит, нефритичний синдром *
E. Хронічний гломерулонефрит, гіпертонічна форма.
841.
Хвора Д. 18 років, поступила в клініку в зв’язку з підвищенням АТ до 220/130 мм рт. ст. Скаржиться на важкість в тім’яній і потиличній ділянках, зниження зору. Підвищення А/Т вперше виявлено 10 років тому. Регулярно приймає адельфан по 1 таблетці на добу. Спочатку захворювання АТ був в межах 180/110 мм рт. ст. Терапія адельфаном помагала мало, додатково почала приймати клофелін по 2-3 рази на день. При огляді: хвора дещо підвищеного відживлення. Пульс 90 за 1 хвилину, напружений ритмічний. Перший тон над верхівкою ослаблений систолічний шум і посилення другого тону над аортою. В нижнє-задніх відділах легень жорстке дихання. Печінка біля краю реберної дуги, чутлива в зоні жовчного міхура. Симптом Пастернацького слабо виражений. Температура тіла 37,20С. Додатково виявлено, що 6 років тому була лівобічна ниркова колька. Аналіз крові: Л. 8,2х10 9/л.п.8%, ШОЕ-28 мм/год. Аналіз сечі: відносна щільність 1,014, білок 1,65 г/л, Л. 60-80 в п. з., Ер. 5-6 в п.з., циліндри гіалінові 5-6 в п.з., зернисті 4-5 в п.з. Ваш попередній діагноз ?
A. Гіпернефрома
B. Хронічний пієлонефрит, артеріальна гіпертензія *
C. Амілоїдоз нирок
D. Полікістоз
E. Гломерулонефрит, нефротичний варіант
842.
Хворий 13 роки, доставлений в клініку з приводу болю в лівій половині поперекової ділянці, який з’явився після падіння з висоти 2 м. Після травми, під час дворазового сечовипускання помітив наявність макрогематурії. Стан середнього ступеня важкості. АТ та пульс в нормі. Зі сторони органів грудної клітки та черевної порожнини патологічних змін не знайдено. Має місце невелика болюча припухлість в лівій поперековій ділянці Вкажіть попередній діагноз?
A. Туберкульоз нирок
B. Пухлина нирки
C. Гострий пієлонефрит
D. Сечокам’яна хвороба
E. Закрите пошкодження нирки *
843.
Хворий 15 років захворів гострим нефритом після переохолодження. 2 тижні тому переніс ангіну. Укажіть найбільш імовірну етіологію нефриту.
A. Золотистий стафілокок
B. Синьогнійна паличка
C. Гемолітичний стрептокок *
D. Кандиди
E. Кишкова паличка
844.
Хворий 15 років. Скарги на слабкість, спрагу, нудоту, головний біль, постійний біль в попереку з обох сторін. Шкірні покрови бліді, сухі. Пальпуються обидві збільшені нирки: щільні, бугристі, помірно болісні. Назвіть попередній діагноз.
A. Пухлина нирки.
B. Полікістоз нирок.*
C. Сечокам’яна хвороба.
D. Туберкульоз нирок.
E. Довготривалий пієлонефрит.
845.
Хворий 16 років страждає хронічним тонзилітом протягом 5 років. 2 тижні тому хворів на ангіну, після чого з’явились набряки на обличчі, зменшився діурез до 500 мл, сеча змінила колір, АТ підвищився до 180/ 110 мм рт. ст. Який найбільш вірогідний діагноз та перебіг захворювання?
A. Підгострий гломерулонефрит.
B. Гострий гломерулонефрит.*
C. Інфекційно-токсична нефропатія.
D. Загострення хронічного гломерулонефриту, змішаної форми.
E. Загострення хронічного гломерулонефриту, гіпертонічної форми.
846.
Хворий 18 років, який переніс 10 років назад гострий гломерулонефрит, поступив із скаргами на набряки обличчя, ніг, попереку, головний біль, ниючий біль в попереку. АТ 220/130 мм рт.ст. В аналізі сечі: білок 9,9 г/л, лейкоцити 3-4 в п/з, еритроцити 10-12 в п/з, циліндри воскоподібні 2-3 в п/з, гіалінові 3-4 в п/з. Креатинін сироватки крові 1,2 мкмоль/л. Який з перерахованих антигіпертензивних препаратів доцільно застосувати у даного хворого?
A. Каптоприл. *
B. Клофелін.
C. Анаприлін.
D. Празозин.
E. Нифедипін (корінфар).
847.
Хворий К., 14 років, лікується в відділенні інтенсивної терапії з приводу синдрому тривалого здавлення, гострої ниркової недостатності. При лабораторному обстеженні: сечовина 28,4 ммоль/л; креатинін 820 мкмоль/л; К 7,4 ммоль/л; гемоглобін 76 г/л; гематокрит 0,26 л/л; еритроцити 2,4 Т/л. Яке ускладнення може безпосередньо загрожувати життю хворого?
A. Гіперкаліємічна зупинка серця *
B. Анемія
C. Респіраторний дистрес-синдром
D. ДВЗ-синдром
E. Гемічна гіпоксія
848.
Хворий П., 17 років доставлений в клініку у важкому стані зі скаргами на загальну слабість, спрагу, сухість в ротовій порожнині, тупі головні болі в тім’яній і потиличній ділянках. Вперше погано себе почув рік тому назад, коли почав визначатись підвищений АТ (180/110 мм рт. ст.). Лікувався не регулярно. Самопочуття погіршилось в останні дні. При огляді: одутлуватість обличчя, блідість шкірних покровів і слизистих оболонок, м’язові посмикування. Язик обкладений сірим наметом, ясна кровоточать. Пастозність на гомілках. Пульс 96 за 1 хвилину, ритмічний, напружений. АТ 175/120 мм рт. ст. І тон над верхівкою серця ослаблений, ІІ тон посилений над аортою. В нижнє-задніх відділах легень жорстке дихання. Печінка на 2 см. виступає з-під краю реберної дуги, дещо ущільнена, чутлива при пальпації. Аналіз крові: ер. - 2,1х1012/л; Нв - 80 г/л, ШОЕ- 24 мм/год. Аналіз сечі: відносна щільність 1,016, білок 1,33 г/л, л. 12 в п/з, Ер. - густо покривають поле зору, поодинокі гіалінові циліндри. Ваш діагноз ?
A. Пієлонефрит
B. Гломерулонефрит. *
C. Нефролітіаз
D. Вогнищевий нефрит
E. Амілоїдоз
849.
Хворий П., 18 років, скаржиться на головні болі в тім’яній і потиличній ділянках, головокружіння, загальна слабість, нудоту, блювоту після кожного прийому їжі. Рік назад випадково виявили підвищення АТ. В подальшому не спостерігався і не лікувався. Самопочуття погіршилось тиждень тому назад, 10 років тому виявили зміни в аналізі сечі, однак не обстежувався і не лікувався. При огляді: хворий пониженого живлення, стан важкий, блідий, обличчя одутловате. Язик сухий, обкладений сірим нальотом. Ясна кровоточать. Пульс 84 уд за 1 хвилину напружений, ритмічний, АТ 180/110 мм рт.ст. Серцевий поштовх розлитий, ліва границя серця зміщена вліво на 2 см. 1 тон над верхівкою серця ослаблений, систолічний шум над верхівкою, ІІ тон посилений над аортою. В нижнє-задніх відділах легень жорстке дихання, живіт м’який, печінка на 2 см. виступає з-під краю реберної дуги, щільна, чутлива при пальпації. На шкірі тулуба – сліди розчухів. Ваш попередній діагноз?
A. Мієломна хвороба
B. Полікістоз
C. Пієлонефрит
D. Первинно-хронічний гломерулонефрит. ХНН ІІ ст.*
E. Нефролітіаз
850.
Хворому з нефротичним синдромом з метою уточнення діагнозу зроблена біопсія нирок. Під час мікроскопії препаратів знайдено відкладення амілоїду. Найбільш імовірно, що до складу амілоїду входить
A. F-компонент *
B. Холестерин
C. альфа-фетопротеїн
D. Церулоплазмін
E. Гемосидерин
851.
Хлопчик 10 років захворів на гострий гломерулонефрит. Виражені набряки АТ 110/60 мм.рт.ст. Білок в добовій сечі - 4,5 г/л, в біохімічному аналізі крові загальний білок - 48 г/л; сечовина 5,2 ммоль/л; креатинін 0,1 ммоль/л, холестерин 9,4 ммоль/л. Який препарат патогенетичної терапії необхідно призначити дитині?
A. Хлорбутин.
B. Лейкеран.
C. Преднізолон. *
D. Делагіл
E. Азатіопрін.
852.
Хлопчик 5 років отримує ампіцилін з приводу ГРЗ. На 5-й день лікування наросли симптоми інтоксикації, з'явилась пастозність обличчя, біль в суглобах. На шкірі тулуба - дрібнопапульозна висипка. АТ 140/90 мм рт.ст. За добу виділив 2100 мл сечі (отримав рідини 2000 мл). В аналізі крові: креатинін 0,22 ммоль/л, сечовина 11,8 ммоль/л, калій 3,8 ммоль/л, натрій 125 ммоль/л. В аналізі сечі протеїнурія 0,99 г/л, еритроцитурія, еозинофільна лейкоцитурія. Відносна щільність сечі протягом доби коливається від 1002 до 1010. Засів сечі на стерильність росту не дав. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гострий пієлонефрит
B. Гострий інтерстиціальний нефрит *
C. Гострий гломерулонефрит з нефрітичним синдромом
D. Гострий гломерулонефрит з нефротичним синдромом
E. Дисметаболічна нефропатія
853.
Хлопчик 6 років поступив в клініку у зв'язку з випадково виявленою мікрогематурією. При об’єктивному обстеженні виявлені стигми дизембріогенезу (гіпертелоризм очей, епікант, аномальна форма вушних раковин, готичне піднебіння, викривлення мізинця). За даними аудиометрії встановлене зниження слуху. В аналізі сечі: відносна щільність-1015, білок - 0,099 г/л, лейкоцити – 3-5 в п/з, еритроцити-20-25 в п/з. У матері під час вагітності відзначались епізоди гематурії. Яке захворювання найбільш вірогідне?
A. Спадковий нефрит *
B. Хронічний гломерулонефрит
C. Дизметаболічна нефропатія
D. Хронічний пієлонефрит
E. Інтерстиціальний нефрит
854.
Хлопчик 6 років поступив із скаргами на набряки обличчя, головні болі, червоний колір сечі. При огляді артеріальний тиск 140/90 мм.рт.ст. В аналізах сечі білок 1,2 Г/л, еритроцити на все поле зору. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. Нефролітіаз
B. Гострий гломерулонефрит *
C. Туберкульоз нирок
D. Інтерстеційний нефрит
E. Пієлонефрит
855.
Хлопчик 6 років поступив із скаргами на набряки обличчя, головні болі, червоний колір сечі. При огляді артеріальний тиск 140/90 мм.рт.ст. В аналізах сечі білок 1,2 Г/л, еритроцити на все поле зору. Який діагноз найбільш вірогідний
A. Інтерстиційний нефрит
B. Нефролітіаз
C. Пієлонефрит
D. Туберкульоз нирок
E. Гострий гломерулонефрит *
856.
Хлопчик 7 років знаходиться на лікуванні протягом місяця. При поступленні спостерігалися виражені набряки , протеїнурія - 7,1 г/л, білок в добовій сечі - 4,2 г. В біохімічному аналізі крові утримується гіпопротеїнемія (43,2г/л), гіперхолестеринемія (9,2 ммоль/л). Який з перерахованих варіантів гломерулонефриту найвірогідніше має місце у хворого?
A. Гематуричний
B. Нефритичний
C. Ізольований сечовий
D. Нефротичний *
E. Змішаний
857.
Хлопчик 7 років знаходиться на стаціонарному лікуванні протягом 1,5 міс. Поступив із скаргами на виражені набряки по всьому тілу, зменшення кількості сечі, головний біль. В загальному аналізі сечі білок був 7,1 г/л, п.в 1012, лейкоцити 1-2 в п/з, еритроцити 3-4 в п/з. За час лікування зменшились набряки, головний біль, нормалізувався діурез. Білок в добовій сечі 3 г/л. В біохімічному аналізі крові загальний білок 43,2 г/л, сечовина 5,2 ммоль/л, Холестерин - 9,2 ммоль/л. Який із перерахованих синдромів гломерулонефриту найвірогідніше має місце у хворого?
A. Нефротичний. *
B. .Нефритичний.
C. .Ізольований сечовий.
D. .Гематуричний.
E. .Змішаний.
858.
Хлопчик 7 років поступив в опікове відділення з опіками ІІ ст. Дитина збуджена, тремор кінцівок, поступово розвивається адинамія. З’являється пастозність шкіри обличчя, тулуба, гомілок. Свідомість порушена. Артеріальний тиск 130/80 мм рт.ст. За останні 6 годин відмічається зниження діурезу до 150 мл. Який невідкладний стан виникає в дитини?
A. Гостра ниркова недостатність *
B. Нейротоксикоз
C. Церебральна кома
D. Опіковий шок
E. Гостра серцева недостатність.
859.
Хлопчик 8 років поступив в дитяче відділення зі скаргами на великі набряки. Раніше дитина тричі лікувалась з приводу рецидивів нефротичного синдрому. 2 рази - глюкокортикоїдами (ГК), останній раз ГК одним цитостатиком з позитивним ефектом. При дослідженні виявлені протеїнурія - 6 г/добу, загальний білок крові - 48 г/л, холестерин - 8,9 Ммоль/л. Що з переліченого є найбільш прийнятним методом лікування хворої дитини?
A. Глюкокортикоїди
B. Глюкокортикоїди + циклоспорин А
C. Індометацин
D. Делагіл
E. Глюкокортикоїди + цитостатики *
860.
Хлопчик 9 років поступив до стаціонару з скаргами на біль в попереку, набряки обличчя, червоний колір сечі. Мають місце виражені симптомами інтоксикації (зниження апетиту, блювання, блідість шкірних покривів). Позитивний симптом Пастернацького. В аналізі сечі: колір - бурий, питома вага - 1018, білок - 0,66 г/л, еритроцити покривають все поле зору, циліндри гіалінові – 3-4 в п/з. Першочерговим в призначенні є:
A. Бензантинпеніцилін G *
B. Преднізолон
C. Метіндол
D. Амікацин
E. Лейкеран
861.
Хлопчик, 7 років. Батьки звернули увагу на погіршення у дитини слуху. Об’єктивно стан дитини задовільний, відмічені стигми дизембріогенезу: аномальна форма вушних раковин, готичне піднебіння, "сандалевидна" щілина. При обстеженні в клінічному аналізі сечі - гематурія, клінічний аналіз крові без патології. У матері дитини - дизметаболічна нефропатія. Яка патологія найбільш вірогідно зумовлює таку клінічну картину.
A. Хронічний отит
B. Гострий гломерулонефрит
C. Спадковий нефрит (синдром Альпорта) *
D. Хронічний гломерулонефрит, гематурична форма
E. Дизметаболічна нефропатія
862.
Хлопчикові 11 років. Через 2 тижня після перенесеної стрептококової ангіни госпіталізований в нефрологічне відділення у зв'язку з гострим гломерулонефритом. Найбільш вірогідна патогенетична основа розвитку захворювання?
A. Порушення уродинаміки
B. Безпосереднє пошкодження гломерул стрептококом
C. Циркуляторна або гістотоксична гіпоксія ниркової тканини.
D. Пошкодження базальної мембрани гломерул антитілами або імунними комплексами *
E. Порушення ниркової гемодинаміки і трофічні розлади


Создан 18 окт 2007  Комментарии       
Всего 1, последний 2 года назад
bulkvira 02 дек 2015 ответить
чи можна знизити креатинін в кровіповишений 780 од - в дом. умовах
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
http://kondikplus.io.ua/ Погода в Киеве Одноклассники.ru - Поиск одноклассников, однокурсников, бывших выпускников и старых друзей
Med-Doc.INFO - Портал для врачей, студентов, пациентов. МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей
Переводчик онлайнMeToYou.Mole.ru — Me To You стафф! CO.KZ WebGroup Занесено в каталог Deport.ru ГЕМОФИЛИЯ. Нужна ваша помощь! SOS! Благотворительный Фонд АДВИТА. Сбор пожертвований на лечение детей, больных онкологическими заболеваниями Шпаргалки для школьников и студентов. Большой архив шпор! Шпоргалки на все предметы! Рефераты! Курсовые! Дипломы!!! Украинская Баннерная Сеть Скачать файл shrek-old.mpg с upload.com.ua
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Медицина для лікарів, студентів, пацієнтів.
Врачам, студентам, пациентам медицинский портал, рефераты, шпаргалки медикам, болезни лечение, диагностика, профилактика - Tuesday, 29 May 2007
Банк доноров клеток крови в СПбГМУ. Жизнь ребенка, больного лейкозом, в твоих руках!

Инструкция по уходу за детьми


ЯПлакалъ: Инструкция по уходу за детьми »