Екзаменаційний банк тестових завдань

 
 

Екзаменаційний банк тестових завдань

Офтальмологія.Екзаменаційний банк тестових завдань
Офтальмологія.
(Правильні відповіді - А)
17245 Хвора 19 років скаржиться на різкий біль та почервоніння верхньої повіки. Хворіє 2 доби. При огляді: температура тіла - 38,2°С. Гіперемія та набряк верхньої повіки, більше в центральній ділянці. Там же різка болючість при пальпації, флуктуація. Край повіки не змінений. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Абсцес верхньої повіки
B. Блефарит
C. Халазіон верхньої повіки
D. Дакріоаденіт
E. Флегмона орбіти
17246 Хворий 32 років скаржиться на почервоніння, печію, відчуття стороннього тіла правого ока. Захворів раптово. При огляді: гострота зору правого та лівого ока = 1,0. В правому оці гіперемія та набряк кон'юнктиви, поверхнева ін'єкція. Гнійне виділення в кон'юнктивальному мішку. Рогівка прозора. Колір та малюнок райдужки не змінені, зіниця рухлива. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Гострий кон'юнктивіт
B. Гострий іридоцикліт
C. Гострий напад глаукоми
D. Стороннє тіло рогівки
E. Гострий дакріоцистит
17247 Хвора 65 років скаржиться на поступове зниження зору лівого ока протягом 10 місяців. При огляді: гострота зору лівого ока - 0,01, не корегується. Око спокійне, зіниця сіруватого кольору, рефлекс з очного дна відсутній. Очного дна не видно. Внутрішньоочний тиск - 18 мм рт.ст. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Вікова катаракта.
B. Відкритокутова глаукома
C. Порушення кровообігу в судинах сітківки
D. Більмо рогівки
E. Відшарування сітківки
17849 Хворий 70 років скаржиться на біль, сльозотечу, зниження гостроти зору правого ока. Захворів 3 дні тому після удару ока гілкою. Об'єктивно: очна щілина звужена, світлобоязкість, змішана ін'єкція. На рогівці інфільтрат з нечіткими контурами, прогресуючим краєм та дефектом епітелію. Чутливість рогівки в нормі. Гіпопіон. Хронічний дакріоцистіт. Який попередній діагноз?
A. Повзуча виразка рогівки
B. Гострий кон'юнктивіт
C. Вірусний кератит
D. Гострий іридоцикліт
E. Проникаюче поранення рогівки правого ока
17850 Хворий 23 років отримав удар лівого ока під час роботи на наждачному камені. Надаючи невідкладну допомогу через 30 хвилин видалено поверхневе стороннє тіло рогівки. Що є препаратом вибору з метою профілактики ускладнень?
A. Розчин 0,3% гентаміцина сульфату
B. Розчин 1% пілокарпіна гідрохлориду
C. Розчин атропіну
D. Розчин 40% глюкози
E. Розчин 3% йодистого калію
19158 Паціент 20-ти років скаржиться на почервоніння очей, сльозотечу, помірні гнійні виділення з кон’юнктивальної порожнини, відчуття стороннього тіла в очах. При огляді: гіперемія кон’юнктиви повік. На очних яблуках кон’юнктивальна ін’єкція. Рогівка прозора. Зіниця 3 мм., в діаметрі, на світло реагуе жваво. Кришталик, склисте тіло прозорі. Очне дно в нормі
A. *Гострий бактеріальний кон’юнктивіт
B. Гонобленорея
C. Аденовірусний кератокон’юнктивіт
D. Алергічний кон’юнктивіт
E. Гострий ірідоцикліт
19300 У дитини 3-х місяців мати відмічає почервоніння ока, гнійне виділення. При огляді: гіперемія кон’юнктиви на обох очах. При надавленні на зону сльозного мішка зліва - гнійне відділення із сльозних точок. Ваш діагноз?
A. Дакріоцистіт новонароджених
B. Кон’юнктивіт
C. Іридоцикліт
D Глаукома
E. Кератит
19401 У офтальмологічний стаціонар в ургентному порядку поступив хворий 40 років зі скаргами на різке зниження зору , біль у правому оці , які з’явились одразу після травми правого ока металевим осколком. Об’єктивно у хворого vis OD=0,02 не корегує, сльозотеча, світлобоязнь, блефароспазм, перикорнєальна ін’єкція очного яблука, на рогівці сквозна рана розмірами до 4 мм з випавшою та ущемленою райдужкою. Передня камера дрібна з кришталиковими масами. Кришталик тотально потьмарений. Яке додаткове дослідження необхідно провести перш ніж лікар почне первинну хірургічну обробку проникаючого поранення?
A. *Рентгенологічне обстеження області правої орбіти.
B. Діафаноскопія.
C. Гоніоскопія.
D. Офтальмометрія.
E. Проба Ширмера.
19443 Хворий 32 років скаржиться на біль в оці, світлобоязнь, сльозотечу, зниження зору. Добу назад на роботі від молотка відлетів шматочок та поранив ліве око. Об’єктивно: Vis OD 1.0 око здорове, Vis OS 0.05 не корр. Світлобоязнь, сльозотеча, блефароспазм, мішана ін’єкція очного яблука. На рогівці лівого ока в 3 мм від лімба на 3-х и 5 годинах клапанна рана рогівки. Камера мілка, набряк рогівки, зіниця вузька, глибші структури на видно. Ваш діагноз?
A. * Проникаюче поранення рогівки
B. Контузія
C. Помутніння рогівки
D. Непроникаюче поранення рогівки
E. Кератит
19444 Хворий 60 років скаржиться на болі в оці, світлобоязнь, сльозотечу, зниження гостроти зору, біль у відповідній половині голови, що з’явились 2 дні назад. Об’єктивно: Vis OD 0.03 застійная ін’єкція очного яблука, різкий набряк рогівки, передня камера мілка, зіниця вузька, райдужка атрофічна, на очному дні – глаукомна екскавація зорового нерва. ВОТ 45 мм рт.ст. Vis OS 0.8 не корр. Око спокійне. Вот 22 мм рт.ст. Ваш діагноз?
A. * Гострий напад глаукоми
B. Увеїт правого ока
C. Кератит правого ока
D. Неврит зорового нерва
E. Макулодистрофія
19536 Хвора 45 років скаржиться на сльозогнійні виділення з правого ока, різ, почервоніння ока, відчуття “піску” в оці протягом двох днів. Об`єктивно: при огляді у внутрішньому куточку ока скупчення слизисто-гнійних виділень, почервоніння кон`юнктиви переважно в ділянці склепінь кон‘юнктиви. Інші структури ока без змін. Яка найбільш вірогідна патологія, що зумовила подібну клінічну картину?
A. *Гострий гнійнй кон‘юнктивіт правого ока
B. Іридоцикліт
C. Кератит
D. Дакріоцистит
E. Блефарит
19537 Хворий знаходиться на диспансерному нагляді з діагнозом закритокутова IIа глукома правого ока. Ввечері виник гострий напад глаукоми на правому оці. Викликана швидка допомога. Надайте невідкладну допомогу.
A. *Пілокарпін, діакарб, літична суміш.
B. Атропін в краплях
C. Антибіотики – загальні і в краплях
D. Сульфаціл-натрію 30% в краплях
E. Дексаметазон в краплях
19583 Хворий 59 років скаржиться на болі у лівому оці та лівої половині голови, значне зниження зору в лівому оці, нудоту і блювання. Гострота зору правого ока = 1,0. Гострота зору лівого ока = 0,03, з корекцією не поліпшується. Внутрішньооковий тиск правого ока - 21 мм рт. ст., лівого ока - 65 мм рт.ст. У лівому оці на склері застійна ін’єкція. Рогівка набрякла, утовщена. Передня камера мілка, волога, прозора. Зіниця розширена, на світло не реагує, очне дно не видно. Ваш діагноз?
A. * Гострий напад глаукоми лівого ока.
B. Гострий ірідоцикліт лівого ока.
C. Внутрішньоокова пухлина П ст. Лівого ока.
D. Ендофтальміт лівого ока.
E. Панофтальміт лівого ока.
19584 Хвора 65 років скаржиться на значне зниження зору в обох очах, яке розвинулось поступово. Гострота зору правого ока = 0,08, з корекцією не поліпшується. Гострота зору лівого ока = 0,03, з корекцією не поліпшується. В обох очах рогівка має нормальні властивості, передня камера нормальної глибини. При біомікроскопії в обох очах відмічено помутніння кришталика. Рефлекс в проходному світлі з очного дна відсутний в обох очах. Ваш діагноз?
A. * Незріла вікова катаракта в обох очах.
B. Вроджена катаракта в обох очах.
C. Вторинна катаракта в обох очах.
D. Помутніння склоподібного тіла в обох очах.
E. Перезріла катаракта в обох очах.
20189 Хвора 72 років знаходилась на лікуванні в урологічному відділенні з приводу сечокам’яної хвороби. Після ін’єкціі атропіна з’явились сильні болі в лівому оці, різко погіршився зір. Об’єктивно: гострота зору лівого ока - 0,01, око тверде, але не болить при пальпації, застійна ін’єкція, рогівка помутніла. Який діагноз?
A. * Гострий напад глаукоми.
B. Гострий іридоцикліт
C. Гострий кератит
D. Більмо рогівки
E. Дегенерація рогівки
20190 Робочий на протязі години спостерігав за роботою електрозварювальника. Під вечір у нього з’явились різі в оці, світлобоязнь, сльозотеча, блефароспазм. Об’єктивно – помірна ін’єкція судин очного яблука, невеликий набряк рогівки в межах очної щілини. Глибші структури не змінені. Діагноз?.
A. *Електрooфтальмія
B. Опік рогівки інфрачервоними променями.
C. Термічний опік
D. Гострый кератит
E. Кератoпатія
20191 Хворий скаржиться на новоутворення верхньої повіки, що з’явилось на протязі місяця. Об’єктивно в області верхньої повіки новоутворення з горошину, шкіра над нимп не змінена, рухлива, а з боку кон’юнктиви просвічує жовтуватий вміст. Поставте діагноз.
A. * Халязіон верхньої повіки правого ока.
B. Абсцесс верхньої повіки правого ока.
C. Пухлина верхньої повіки правого ока.
D. Ячмінь верхньої повіки правого ока.
E. Паразитарне ураження верхньої повіки правого ока
20195 У хворого порушене носове дихання, гнійні виділення з носа. Два дня назад з’явились болі в правій орбіті та вистояння очного яблука. Oб’єктивнo: гострота зору обох очей в нормі. Гіперемія та набряк повік, обмеження рухливості очей, болі при цьому. Помірний екзофтальм справа, заломлюючі середовища прозорі, очне дно в нормі, поставте діагноз.
A. * Флегмона правої opбіти.
B. Пухлина правої opбіти
C. Ехінококк правої opбіти
D. Ретробульбарна гематома правої opбіти
E. Тромбоз вен правої opбіти
20560 До Вас, як до лікаря-терапевта дільничної лікарні звернувся хворий із скаргами на біль у правому оці, світлобоязнь, сльозотечіння, неможливість розплющити око, погіршення зору. Об’єктивно: повіки набряклі, очна щілина закрита, блефароспазм, сльозотечіння, перикорнеальна ін’єкція, на рогівці інфільтрат сірого кольору. Поставте діагноз.
A. * Кератит.
B. Кон’юнктивіт.
C. Ячмінь.
D. Флегмона орбіти.
E. Виразка рогівки.
20561 Хворий скаржиться на біль, сльозотечу, світлобоязнь, різке зниження гостроти зору на ліве око. Очна щілина закрита, перикорнеальна ін’єкція. Рогівка дифузно-мутна. Поставте діагноз.
A. *Кератит.
B. Іридоцикліт.
C. Дакріоцистіт.
D. Кон’юнктивіт.
E. Блефарит.
20562 Хворий скаржиться на зниження зору лівого ока. Об’єктивно: очна щілина розкрита добре, око спокійне на вигляд. У центрі рогівки - помутніння білувато-блакитного кольору розміром 4х5 мм. Малюнок радужки не змінений. Зіниця кругла. Більш глибші відділи не змінені. Поставте діагноз.
A. * Більмо рогівки.
B. Кератит.
C. Ерозія рогівки.
D. Панус.
E. Преципітат.

20564 Опис очного дна: диск зорового нерва заокругленої форми, блідо-рожевого кольору, межі чіткі, міститься на одному рівні з сітківкою, співвідношення артерій та вен 2 : 3. Ділянка жовтої плями має вигляд горизонтального овала червоного кольору. Як Ви інтерпретуєте таку картину очного дна?
A. * Нормальне очне дно.
B. Гіпертонічна ангіопатія.
C. Діабетична ангіопатія.
D. Неврит зорового нерва.
E. Атрофія зорового нерва.
20565 Хворий Р., віком 50 р., скаржиться на туман перед лівим оком, райдужні круги, головний біль, нудоту. Такий стан спостерігає вже два рази, але поступово всі симптоми миналися, зір відновлювався. Зараз всі симптоми тривають понад 2 доби. Об’єктивно: набряк повік застійна ін’єкція, рогівка тьмяна, мілка передня камера, зіниця широка, на світло не реагує. Внутрішньоочний тиск 45 мм рт ст.. Діагноз.
A. * Затяжний гострий напад глаукоми.
B. Іридоцикліт.
C. Кератит.
D. Ірит.
E. Цикліт.
20566 Під час огляду новонароджених у пологовому будинку помічено, що в однієї дитини, що народилася минулого дня, з’явилися набряк та гіперемія повік. Об’єктивно: значний набряк, гіперемія повік. При спробі розтулити повіки знайдено кров’янисте виділення. Кон’юнктива повік та очного яблука гіперемована та набрякла. Поставте діагноз.
A. * Бленноррейний кон’юнктивіт новонароджених.
B. Абсцес повік.
C. Кератит.
D. Блефарит.
E. Ячмінь.
20567 До Вас, лікаря-терапевта дільничної лікарні звернувся хворий 42 р. із скаргами на появу випинання лівого ока, двоїння, погіршання зору. З анамнезу Ви з’ясували, що екзофтальм з’явився 4 міс. Тому й швидко прогресує. Під час обстеження відмічено збільшення очної щілини, відхилення лівого ока назовні, значне випинання його , обмеження рухомості у бік носа. Ознак запалення нема. Поставте діагноз.
A. * Пухлина орбіти.
B. Флегмона орбіти.
C. Переостит.
D. Ретробульбарна гематома.
E. Алергічний набряк повік.
20568 До Вас, як до лікаря терапевта звернулась хвора 36 р. Із скаргами на різкий головний біль, високу температуру (380С), біль у правому оці. З анамнезу Ви з’ясували, що жінка хворіє на хронічний гайморит. Під час огляду: очна щілина звужена, повіки набряклі, гіперемовані. В очній щілині защемлена набрякла кон’юнктива (хемоз). Око різко випнуте наперед, рухливість обмежена, зір знижений. Поставте діагноз.
A. * Флегмона правої орбіти.
B. Новоутворення орбіти.
C. Ячмінь.
D. Ретробульбарна гематома.
E. Гемофтальм.
20570 До Вас, лікаря-терапевта дільничної лікарні, звернулася жінка 34 р., із скаргами на пухлину на верхній повіці справа. З анамнезу Ви з’ясували, що спочатку пухлина була невеликою, поступово збільшилася до розмірів горошини. Під час огляду: на верхній повіці справа - новоутворення, не спаяне із шкірою, круглої форми, ознак запалення нема. При вивороті верхньої повіки видна сірувато-жовта ділянка хряща з легкою гіперемією навколо. Діагноз.
A. * Халязіон верхньої повіки справа.
B. Абсцесс верхньої повіки.
C. Новоутворення.
D. Ячмінь верхньої повіки.
E. Дерматит.
20572 До Вас, лікаря-терапевта звернулася мати з дитиною віком 2 місяці. Скаржиться на гнійні виділення з правого ока дитини, що з’явилися через тиждень після народження. Під час огляду у внутрішнього кута правого ока помітне випнення. При натискуванні у цій ділянці з слізних точок виділяється гній. Поставте діагноз.
A. * Дакріоцистит новонароджених.
B. Кон’юнктивіт.
C. Ячмінь.
D. Халязіон.
E. Дакріоаденіт.
20574 Хворий Г., 36 р., 5 днів тому був травмований на праве око (проникне поранення рогівки), але до лікаря не звернувся лише через 2 дні після травми. Скаржиться на сильний біль у правому оці, світлобоязнь, сльозотечіння, погіршання зору. Під час огляду: вміст передньої камери напівпрозорий, зіниця вузька, циліарна болісність, мішана ін’єкція. Встановіть діагноз.
A. * Посттравматичного іридоцикліту правого ока.
B. Кератит.
C. Контузія
D. Субатрофія очного яблука.
E. Глаукома.
20916 Хвора 50 років поскаржилася на раптову втрату зору н правому оці. Гострота зору правого ока = 0,04 не корегує. Передні відділи та глибокі середовища ока без патології. На очному дні диск зорового нерву в нормі, сітківка бліда, симптоми: Гвіста, Салюса- Гуна-ІІ, "вишневої кісточки". Ваш діагноз?
A. Емболія центральної артерії сітківки
B. Тромбоз центральної вени сітківки
C. Атрофія зорового нерва
D. Глаукома
E. Застійний диск
21749 Учащийся 10 класса обратился к врачу-окулисту с жалобами на закисание правого глаза по утрам, покраснение его, чувство жжения и зуда, наличие отделяемого жёлтого цвета, которое скапливается в углу глазной щели и на ресницах. Объективно: зрение правого глаза 1.0; глазная щель правого глаза сужена, гиперемия век, веки отёчны, выражена коньюнктивальная инъекция, в коньюнктивальной полости отделяемое жёлтого цвета, роговица прозрачна; передняя камера, радужка не изменены; зрачок округлый, фотореакция живая, глублежащие среды и глазное дно в норме. Чем болен ученик?
A. * Коньюнктивит
B. Блефарит
C. Кератит
D. Иридоциклит
E. Халязион
21750 Пациент К., 52 лет обратился к врачу-окулисту с жалобами на то, что по утрам замечает туман перед левым глазом и радужные круги при взгляде на источник света, которые исчезают самостоятельно. Больной также отмечает периодические появляющееся чувство распирания в левом глазу, небольшие боли в левом виске, которые тоже проходят без лечения. При обследовании: зрение левого глаза 1.0; ВГД = 29,0 мм рт. ст.; передний отрезок, среды не изменены, поле зрения в норме, на глазном дне есть расширение физиологической эскавации диска зрительного нерва. Какой диагноз?
A. * Глаукома
B. Атрофия зрительного нерва
C. Неврит зрительного нерва
D. Отслойка сетчатой оболочки
E. Кератит
22067 Хлопчик 10 років скаржиться на біль у правому оці та сльозотечу. У школі випадково попав у праве око олівцем. Огляд правого ока : блефароспазм, змішана ін’єкція очного яблука. Рогівка прозора ,змін інших відділів ока не спостерігається. Ліве око –без змін. Гострота зору правого ока 0,9, лівого – 1,0.Яке додат-кове обстеження найбільш доцільне
A. * Інстиляція 1% розчину флюоресцеіну
B. Випробування чутливісті рогівки
C. Рентгенографія орбіт [обзорна]
D. Тонометрія
E. Гоніоскопія
22337 Хворий скаржиться на біль, почервоніння, набряк повіки на протязі 3 днів. Об’єктивно: біля краю повіки гіперемійоване, болюче утворення з жовтуватою верхівкою. Діагноз?
A. (Ячмінь.
B. Халязіон.
C. Рак шкіри повіки.
D. Аденокарцинома кон’юнктиви.
E. Розрив повіки.
22338 У пацієнта хронічний кон’юнктивіт. 2 дні тому з’явились біль, сльозотеча, світлобоязкість правого ока. Об’єктивно: змішана ін’єкція. На рогівці біля лімбу інфільтрат, що забарвлюється флюоресцеїном. Діагноз?
A. (Крайовий кератит.
B. Повзуча виразка рогівки.
C. Помутніння рогівки
D. Проникне поранення рогівки.
E. Кератоконус.
22339 Хлопчик 13 років, відмічає у весняно-літній період свербіж, світлобоязнь, сльозотечу в обох очах. Об’єктивно: кон’юнктива повік з молочно-білим відтінком, вкрита блідо-рожевими сосочковими розростаннями, що нагадує “бруківку”. Діагноз?
A. (Весняний катар.
B. Гострий пневмококовий кон’юнктивіт.
C. Дифтерійний кон’юнктивіт.
D. Аденовірусний кон’юнктивіт.
E. Гонобленорея.

22868 Хворий А. Звернувся до лікаря-гастроентеролога з приводу вираз-кової хвороби дванадцятипалої кишки з скаргами на появу болю в епігастрії. На амбулаторній картці хворого примітка “Глаукома”. Яки лікарські засоби не слід призначати цьому
A. *Атропіну сульфат
B. Омепразол
C. Препарати вісмуту
D. Амоксицилін
E. Метронідазол
22869 Хвора В., 25 років. Звернулася до лікаря зі скаргами на зниження гостроти зору, біль та подразнення правого ока. Хворіє 1 добу. По-верхнева ін`єкція судин, зіниця неправильної форми, вузька, преци-пітати на задній поверхні рогівки. Кут ПК за Вургафтом відкритий. ВОТ 18 мм Hg. Ваш попередній діагноз?
A. *Гострий ірідоцикліт
B. Гострий напад первинної глаукоми
C. Вторинна запальна глаукома
D. Гострий кон`юнктивит
E. Гострий кератит
22870 Хворий П, 67 років. Скарги на поступове зниження гостроти зору на протязі 3 років без певних причин. При огляді – гострота зору дорівнює світло-сприйняття з правильною проекцією рогівка прозора, кут ПК за Вургафтом відкритий, кришталик каламутний, рівномірноно у всіх шарах, тіні від райдужки немає. Огляд очного дна неможливий. ваш попередній діагноз?
A. *Зріла вікова катаракта
B. Початкова вікова катаракта
C. Нестигла вікова катаракта
D. Травматична катаракта
E. Первинна закритокутова глаукома,


Создан 14 фев 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
 
http://kondikplus.io.ua/ Погода в Киеве Одноклассники.ru - Поиск одноклассников, однокурсников, бывших выпускников и старых друзей
Med-Doc.INFO - Портал для врачей, студентов, пациентов. МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей
Переводчик онлайнMeToYou.Mole.ru — Me To You стафф! CO.KZ WebGroup Занесено в каталог Deport.ru ГЕМОФИЛИЯ. Нужна ваша помощь! SOS! Благотворительный Фонд АДВИТА. Сбор пожертвований на лечение детей, больных онкологическими заболеваниями Шпаргалки для школьников и студентов. Большой архив шпор! Шпоргалки на все предметы! Рефераты! Курсовые! Дипломы!!! Украинская Баннерная Сеть Скачать файл shrek-old.mpg с upload.com.ua
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!
Медицина для лікарів, студентів, пацієнтів.
Врачам, студентам, пациентам медицинский портал, рефераты, шпаргалки медикам, болезни лечение, диагностика, профилактика - Tuesday, 29 May 2007
Банк доноров клеток крови в СПбГМУ. Жизнь ребенка, больного лейкозом, в твоих руках!

Инструкция по уходу за детьми


ЯПлакалъ: Инструкция по уходу за детьми »